Wpis z mikrobloga

@Operator_imadla dla sprzedającego dobra cena za wystawienie mieszkania na otodom i olx (koszt 160zl).( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wiem co kieruje tymi ludźmi. Liczą że pośrednik wytrzasnie im kupującego z kapelusza?
@Tytanowy_Lucjan: tak dokladnie dwa mieszkania ostatnio ogladalem sobie (online) z prywatnych ogloszen i #!$%@? znikly w ciagu ok 1mc czy cos takiego. Filtr mam nadal aktywny i ... te same mieszkania pojawily sie u mend. Namowili debila. W sumie spoko niech mu placi i milion jak taki ma gest. Ale #!$%@? za co kupujacy ma placic?! Na pewno jedno ogloszenie bylo "posrednicy prosze nie dzwonic jesli macie klienta na to mieszkanie"
@Operator_imadla: jak klient poszukuje, jest wygodny, bogaty, stac go to czemu nie? Ale czy ten poszukujacy wie ze taka menda posrenidcza dzwoni po ofertach i prywatnych i mowi "mam kupca ale co bedzie z tego dla mnie" tuz po dziendobry? To kogo ten syf pier... reprezentuje? Najal go kupujacy wiec co to za zagrywki i granie do 2 bramek? Konflikt interesow w #!$%@? bo kupujacy moze chciec by za niego posrednik
@Operator_imadla: jak biedacy to i glupcy, we Wro 90%+ wystawione przez biura (a tych jest ponoc 400-500!!!). Ja sprzedawalem sam i poszlo. Ale ile tych kreatur dzownilo ... w tym jednemu mowie "dziekuje nie rozumie pan nie potrzebuje naprawde" (grzecznie) a ten syf do mnie "to zobaczymy jak to sprzedasz sam". Chamidlo... znam tez biura gdzie normalnie przestepcy siedza, skazani za rozne machloje. To jak z pis - ludzie tak glupi
@marsjanin2012 kurła ja sprzedawałem 10 letni samochód to komisy dzwoniły że chciałyby pomoc żebym wstawił im auto, raz zadzwoniło aaaauto że chcą auto tyylko przyjadę i zaproponują cenę. Naiwny pojechałem ale mi powiedzieli że jednak nie kupią tego auta ale mogą się zamienić na inne (w domyśle takie które bardzo ciężko będzie sprzedać) na każdym kroku w polaczkowie ktoś próbuje Cię oszukać.
@Operator_imadla: te kreatury (czesc) maja tez nowosc, zajebia ci numer z ogloszenia (dlatego warto miec na nie osobny SIM) i wysylaja automatyczny spam SMS typu:
Witam Jan Kowalski, EKSPERTEEEEEEM nieruchomosci jestem z miasta: tu automat wkleja miasto z ogloszenia. Chce ci pomoc szybko i BEZPIECZNIE (to ich glowne necenie) twoja nieruchomosc. Wydaje sie mi bardzo atrakcyjna i poszukiwana przez moich klientow (skrypt wysle to pewnie takze gdy nieruchomosc nadaje sie do
@Operator_imadla: w zasadzie jest kilka powodów kiedy warto skorzystać z pośrednika.

1. mieszkanie odziedziczona prze kilka osób, które się nie dogadają między sobą (dotyczy też rozwodów)
2. mieszkanie w innym mieście niż to, w którym się mieszka
3. nasz czas jest więcej wart niż prowizja pośrednika
4. mamy gówno mieszkanie lub w cenie z dupy
5. mamy mieszkanie pod klienta premium lub obcokrajowca
6. jesteśmy leniwi, mamy fobie społeczne itp
@kamil_nie: kilka pkt racja ale 1 - prawnik, posrednik to se moze, sadowy podzial majatku. Tak robila zreszta moja rodzina. Zaden posrednik nie byl zaangazowany. 2 jasne (sam bym z Wro do Gda nie jechal na pokazy).
Posrednik tez czasem klamie ze sprzeda za wiecej niz masz (aby przejac oferte) a pozniej gada ze obnizyc trzeba "bo nie ma klientow inna sytuacja na rynku / whatever". Rozbudza wizje/chciwosc a pozniej bedzie
@anonim1133: nie kazdy, czesc (wg mnie starszych) nie ogarnia, mysli ze to takie "niebezpieczne" i trudne i w ogole. Umowe posrednik daje czesto taka ze pelno klauzul abuzywnych (u czesci). I tak finalna umowe robi notariusz. Z tego co ja widze w okolicy starsi daja sie namowic na posrednika. Ale moje mieszkanie widzialo sporo par mlodych co przyszli z posrednikiem bo niby nie znaja miasta, bo maja dziecko i malo czasu...