Wpis z mikrobloga

Podczas jazdy denerwuje mnie niejednokrotnie jak przy zmianie przełożeń ześlizguje mi się noga. Czy dla takiego pseduo nawet amatora, który ma zamiar jeździć w trasy +20km kupienie pedałów SPD i do tego butów MTB do roweru crossowego to nie jest overkill? Myślałem nad MTB, ponieważ można w nich jako tako przejść kawałek i bloki chowają się w but. Pedały to chyba te najpopularniejsze SHIMANO SPD PD-M520, a buty to nie wiem jeszcze jakie. Ceny ich są dosyć duże i musiałbym poprzymierzać.

#rower #spd #mtb
  • 8
  • Odpowiedz
@banshiou: jak dla mnie overkill. Przede wszystkim jest to dość droga zabawa jak na jazdę 20 km - 50 km. Pedały to ok 150 zł + buty też pewnie ok 350, chyba że najtańsze na rzepy, to ok. 250 zł.

Może kup jakieś lepsze platformy? Np. Dartmoor Stream. Ja miałem w szosie wersję pro (droższa, ale zamiast łożysk kulkowych ma maszynowe, jak zamierzasz serwisować, to chyba warto) i komfortowo seteczki się
  • Odpowiedz
  • 0
@Paczek_w_masle: hmm no nie wiem, właśnie platformy to mi buty będą psuć i tak reasumując to pewnie gdy kupie drugie buty to wyjdzie tyle samo co za spd + buty, a może one dotrwają na dłużej i jak będę chciał zmienić rower na inny to przejdą na nowy.
  • Odpowiedz
Platformy moje obecne buty pewnie zajada.


@banshiou: ja używałem butów do biegania, model SL20 od Adidasa. Niektóre buty tej marki mają wklejoną dodatkową warstwę gumy od Dunlopa na podeszwie, która jest bardzo wytrzymała i nieźle znosi piny. Z tym że musza to buty o twardej podeszwie, nie miękkie jak seria Bounce czy inny Solar Boost.
  • Odpowiedz