Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Cześć,
Chciałem zacząć się ruszać dla lepszego samopoczucia. Pracuję zdalnie, a do takiej prawdziwej siłowni nam daleko, więc myślałem nad zakupem jakiegoś podstawowego sprzętu typu gumy oporowe, hantle itp. Mam zamiar też jeździć na rowerku i chodzić na siłownię plenerową, bo mam pod domem. Potrzebuje rady prawdziwych rzemieślników siłowni. Co warto kupić, a czego się wystrzegać? Jakie ćwiczenia wykonywać? Czy można zbudować trochę mięśnia w taki sposób - wiadomo nie oczekuję, że będę wyglądał jak Arnold ;)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
  • 10
  • Odpowiedz
@JNaGGyBaNg: Na początek jak polecam ogarnąć drążek do podciągania. Różnie ćwiczenia na drążku + na podłodze wystarczą na zapas. Jak nie odpuścisz po paru(nastu) tygodniach wtedy ogarnij sobie inne rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@DywanTv: Drążek mam na siłowni plenerowej - 3 minuty od domu, więc chyba odpada. Co powiesz o tych gumach oporowych? Jakie wybrać, bo mnóstwo tego widziałem i słyszałem, że wszystko można z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@JNaGGyBaNg Guma cienka np czerwona przyda się do niektórych ćwiczeń, ale ogólnie z gumami to jest więcej ustawiania i denerwowania sie niż trenowania. Ja osobiście odradzam i polecam postawić na sprawdzone rzeczy jak kalistenika. Hantle na początek też umożliwią robienie miliona różnych ćwiczeń, wiec jak ci nie szkoda hajsu to kupuj. Ale jak mówię - postaw na drążek i wariacje pompek itp ćwiczenia z masa ciała.
  • Odpowiedz
@JNaGGyBaNg: gumy możesz kupić bo kosztują grosze i się przydają do rozgrzewki/aktywacji, ale jakbym miał cały trening opierać na gumach to bym dostał #!$%@? xD Drążek, poręcze do dipów, hantle regulowane, może uchwyty do pompek i to tyle z tanich rzeczy. Dalej to już komplet ława+stojaki+gryf+cieżary, ale to już koszt rzędu 5k+ jak chcesz coś solidnego
  • Odpowiedz