Wpis z mikrobloga

Mircy automaniaki, z tego miejsca na zdjęciu kapie mi woda. Czy to może być klimatyzacja, czy może być coś grubszego?

Mercedes SLK R170, było ciepło, miałem włączoną klimę przez kilka km jazdy i na skrzyżowaniu gościu mnie zaczepił, że mi się spod auta leje (kupione niedawno i nie robiłem żadnego serwisu jeszcze), to się osralem. W innych samochodach nikt mnie nie zaczepiał, że mi się leje spod auta XD

To jest mniej więcej pod siedzeniem pasażera

#samochody #motoryzacja #mercedes #mechanikasamochodowa
macan - Mircy automaniaki, z tego miejsca na zdjęciu kapie mi woda. Czy to może być k...

źródło: Screenshot_2023-06-19-18-28-03-27_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@dwojkazet: to co to może być? Na bank to jest woda, a nie olej, bo mi na telefon kapnelo podczas nagrywania. Kapie z tego czarnego punktu
  • Odpowiedz
@macan: nie mam pojęcia. Na twoim miejscu znalazł bym gdzieś w internecie serwisowke i jakoś doszedł do tego co tam się znajduje, wtedy będziesz miał już jakiś punkt zaczepienia.

Albo po prostu podjedz gdzieś do warsztatu i się dopytaj, nie musisz przecież zostawiać wozu na serwisie.
  • Odpowiedz
bo nie masz wody w żadnym z układów.


@siadaj_Kulson: Chyba że chłodzenie zalane wodą.

To jest mniej więcej pod siedzeniem pasażera


@macan: np. w BMW E90 właśnie mniej więcej na wysokości początku fotela pasażera jest odpływ z klimy, obok skrzyni biegów.
  • Odpowiedz
@macan: zazwyczaj odpływ z parownika klimatyzacji jest zamontowany po prawej stronie tunelu środkowego (przy lewej nodze pasażera) i w upalny dzień jak klima chodzi na maxa to woda potrafi stamtąd lecieć ciurkiem ja bym się nie przejmował (jeżeli masz pewność że to woda)
  • Odpowiedz
@macan: wilgoć z parownika, która powstała z różnicy temperatur, odprowadzana jest pod autem. Mocno kapiąca woda to też dobry znak , że odpływ z klimy jest drożny. Jakby nie był to woda lała by się do środka auta.
  • Odpowiedz
  • 0
Dziś do pracy jechałem bez klimy i nic nie kapie, więc to jednak klima. Uff, dobra wiadomość, bo będzie można wrócić bez dachu przy 30 stopniach :D

Choć auto na serwis trzeba i tak wysłać.

@trzaichlac69
  • Odpowiedz