Wpis z mikrobloga

#auto #samochody #toyota #volkswagen Mirki pomijając cenę (to już zostawiam sobie do oceny) to czy waszym zdaniem jest sens dopłacać do Toyota Rav4 2.5 Hybrid czy może VW Tiguan Allspace 1.5 TSI DSG ? Oba auta nowe, tzw salonowe. Dla rodziny 2+2 - jazda głównie miasto+obwodnice, czasem góry czy mazury. No i jeśli ktoś się zna to dlaczego uważa, że A a nie B i w drugą stronę
  • 13
  • Odpowiedz
@czuczer poczytaj o serwisowaniu samochodów z grupy vag. Ogólnie jest dużo opinii że są problematyczne i więcej czasu spędzają w serwisach niż na drodze. Sam jeżdżę toyota rocznik 2020 i oprócz jednorazowego rozładowania akumulatora 12v nic się nie działo
  • Odpowiedz
@czuczer: Jechałem raz rav4 plugin hybrid i to był niebezpieczny samochód. To pewnie przez baterię w bagażniku był nadsterowny ale ogólnie i tak słabo wygląda wnętrze. Naprawdę widać azjatycką tandetę jak się otwiera drzwi.

VAG-i jednak dają inne wrażenie. Na pewno samego napędu bym się nie obawiał. To e-CVT z 2.5L nie jest takie złe jak ma hybrydę
  • Odpowiedz
@czuczer: 150 to faktycznie nie jest dużo. Ile koni ma ta toyota?

Widzę że zależy ci na miejscu a ja nie znam tego tiguana all space. Hybryda na pewno będzie lepiej ruszać przez wspomaganie z elektryka, a e-cvt zapewni bardzo płynne ruszanie.

Napęd rav4 > napęd tiguana
Wykończenie rav4 < wykończenie tiguana :/

Ile hajsu chcesz przeznaczyć max na auto?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cwlmod jak najmniej :) ale tak poważnie to muszę temat ogarnąć w tydzień więc nie mam za bardzo czasu, i chęci, tego rozwleka i szukać dalej :)
  • Odpowiedz
@czuczer: Pytam o kwotę bo może trochę z dupy propozycja ale wiem, że są lexusy ES hybrydowe 218 koni z 230k (wersja F design/business).

To nie jest suv ale wielkie auto i być może tez ci będzie pasować. Choć tam podobno bagażnik nie jest tak samo wielki.

Od siebie jeszcze dodam że hyundaie tucsony sa bardzo fajnie wykonane. Kuzynka kupiła wersje executive i tam sa wzystkie bajery na pokładzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cwlmod nie no rozumiem. wiesz tutaj to jest bodajże 170k VW vs prawie 200k RAV4
Ale tak jak mówię nie mam za bardzo czasu i chęci jeździć po dealerach więc wybór ograniczyłem do tych dwóch. w rav kusi silnik bo jeśli chodzi o technologię itp to praktycznie to samo w obu
  • Odpowiedz
@czuczer: Jeździłem trochę Toyotą 2.5 hybrid ale poprzedniej generacji. Polecałbym wziąć Ci to auto na kilka dni na testy bo u mnie średnie spalanie wychodziło ponad 12 l/100 km w ruchu miejskim - a nawet nie jeździłem agresywnie. Pomyśl też czy nie lepiej kupić 1-2 letnią klasę premium w tym budżecie - np. do 25k km przebiegu. Jakość będzie zupełnie z innej pułki niż RAV 4 a do tego dostaniesz bardziej
  • Odpowiedz