Wpis z mikrobloga

@EvilToy: dziwnym trafem jak czytam jakieś wysrywy ludzi którzy określają się LGB to po pewnym czasie trop zabiera mnie do jakichś skrajnie prawicowych konserwatywnych i przede wszystkim homofobicznych grupek czy osób
trzeba być ślepym kretynem że prawica gra na podział wśród osób lgbt pojedyncza strzałę łatwo złamać ale gdy trzymasz w ręku kilka to nie jest to już takie proste.
@EvilToy: mam wrażenie że ruchy "lgb" to jakaś nisza, większość to butolizyi pickme którzy nie wiedzą że to samo konserwatyści mówili o nich co teraz mówią o Trans osobach, i którzy nie wiedzą że są następni do "odstrzału".

Wręcz czuje że przez tą grupe ja mam przesrane, żeby to oni chociaż sami mieli potem problemy i musieli sobie poprawić PR to pół biedy, ja jak i mase innych, że tak powiem
prawica gra na podział wśród osób lgbt


@kondziu96: Oczywiście, że gra. Czego się spodziewaliście? Tylko to nie prawica te podziały stworzyła (TERF'izm powstał po lewej stronie), tylko teraz je wykorzystuje. Jeśli całą tożsamość ruchu budujecie nie "byciu opresjonowanym" a liczba opresji rośnie wykładniczo to prędzej, czy później cele opresjonowanych ruchów przestaną być kompatybilne i dojdzie to tarć. Ot, takie negatywne zjawisko intersekcjonalności, gdzie jedna strona w imię walki ze swoją opresją
@EvilToy: Z perspektywy egzystencjalnej i społecznej faktycznie literka T to osobna kategoria sama w sobie - ludzie z tej grupy mierzą się z zupełnie innymi problemami niż ci z grupy LGB. Najbardziej kontrowersyjna obecnie jest kwestia pediatryczna, tj. tranzycji dzieci (a raczej opóźnianie/powstrzymywanie ich dojrzewania przez blokery), których diagnozowanie jest obarczone jest sporym marginesem błędu.

Sam jednak wyraźnie widzę, jakie wagoniki podczepiają się pod tę kolejkę, i że jest to typowa
@EvilToy: Akurat oddzielnie walki o prawa T od walki o LGB w takiej Polsce to bardzo dobry ruch PRowy, bo nie będzie można uderzać argumentami "a na zachodzie transy to to i tamto" i może szybciej da się uzyskać prawa dla LGB kiedy w pakiecie nie będą szły prawa dla T, które zresztą i tak mają, bo przecież mogą zmienić prawnie płeć w Polsce.
@R187: Czy ty w ogóle siebie slyszysz? "#!$%@? transów, to szybciej dostaniemy prawa". XD
Czasem mam wrażenie, że polskim gejom zależy tylko na sobie, na niczym więcej. Sorry, ale to jest takie typowe polskie narcystyczne #!$%@?.

przecież mogą zmienić prawnie płeć w Polsce.


Przy okazji muszą przejść przez upokorzenie jakim jest pozwanie własnych rodziców i cała rozprawa sądowa z tym związana, gdzie sędzia absolutnie nie znając się na tych kwestiach wypytuje
@EvilToy: O to chodzi w aktywiźmie czy polityce by coś zyskać dla swojej grupy interesów, po to się zawiązuje sojusze. Jeśli tylko jedna strona zyskuje, to nie jest to kooperacja.
@EvilToy: Jak już cele LGB zostaną osiągnięte (tak jak to jest na zachodzie) to będzie można pomyśleć, właśnie po to by nie było to przeszkodą na drodze do zmian póki zmian nie ma. Na zachodzie już to mają wywalczone lata temu.
@R187: Przypomina mi to takie typowe odwlekanie przez konserwatywnych liberałów (tych prawdziwych, nie kucowych). "Nie czas na kwestie LGBT, bo mamy w Polsce jeszcze sporo do naprawienia, społeczeństwo jest jeszcze nie gotowe" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest różnica między szczęśliwą parą nieakceptowaną tylko dlatego że kochają się mimo bycia tą samą płcią a środowiskiem transeksualistów którzy są krytykowani za swoje akcje nawet w środowisku gejów i lesbijek.

@johny-kalesonny: gej centrysta co nie popiera tych całych parad LGBT XDD brzmi jak parodia, a wielu tak na serio