Wpis z mikrobloga

gdzie ta zona szalonego reportera pracuje, w handlu? mowil, ze codziennie jezdzi po zone do pracy bo ona pracuje w rynku
jakim cudem goscia stac na porshe, az tyle nakradl, ze dzisiaj po odsiadce czerpie ze swoich skitranych łupów?
#famemma
  • 17
@multypa: Istnieje coś takiego jak leasing, a niedawno pojawił się leasing, w którym spłaca się tylko spadek wartości samochodu. Lexusa za 300k da się zabrać na takim leasingu za około 1800 zł na miesiąc. Matematykę zostawiam tobie xD
  • 2
@RapIArbuzy: rozumiem, ze tez masz porshe albo lexusa, bo istnieje cos takiego jak leasing? czy raczej cos lepszego masz niz porshe lub lexus? jezeli tak nie jest i smigasz skoda, to logike zostawiam tobie xD dzieciaki mysla, ze leasingi sie splacaja same i nie trzeba miec kasy, a wystarczy tylko zarejestrowac firme, zeby jezdzic najnowszym mercedesem w leasingu, zabawne (potem na olx oferty w stylu odsprzedam leasing mercedesa C klasy)
rozumiem, ze tez masz porshe albo lexusa, bo istnieje cos takiego jak leasing?


@multypa: Nie, nie posiadam ani porsche, ani lexusa, z racji takiej, że używam samochodu tylko do przemieszczania się z punktu A do B, a aktualnie nie mam dostępu do krytego garażu ze względu na mieszkanie w centrum krakowa. Tak więc szkoda mi brać lexusa, aby niszczył się lakier na zewnątrz. Z drugiej strony brałbym raczej volvo, bo to
@multypa: Jeszcze jedno, odpowiadam dzieciakowi, pomimo że chciałem być miły, ale skoda ma modele w cenie porównywalnej do lexusa. Może nie byłeś nigdy w salonie samochodowym i nie kupowałeś samochodu, ale producenci mają w swojej gamie wiele modeli, skoda nie znaczy gównosamochód za 100k.
@RapIArbuzy:

a niedawno pojawił się leasing, w którym spłaca się tylko spadek wartości samochodu.

Zaciekawiło mnie to ,możesz jakoś to rozwinąć? Ja to całe życie gruzami za kilka tyś ale przymierzam się do pierwszego porządnego auta i tak czytając sobie tag natknąłem sie na tą wypowiedź.Z góry dzięki pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WhiskeyIHaze: No ubezpieczenie oc/ac i gap nie są tanie w dobrych samochodach, ale zapewniają, że nawet przy szkodzie całkowitej dostajesz z ubezpieczenia gap stratę finansową wynikającą z utraty wartości samochodu, a z ac wypłacają ci wartość samochodu w dniu szkody całkowitej. Jak zsumujesz te dwie wartości, to dostajesz pełną wartość samochodu z dnia wzięcia leasingu. Upraszczam trochę, ale clue jest takie, że nawet jak skasujesz samochód za 300-400k, to nie staniesz
@RapIArbuzy ja rozumiem jak działa oc/ac i gap. Ale ty sugerujesz, że żeby wyjść na zero trzeba zaliczyć szkodę całkowitą ( ͡º ͜ʖ͡º)
W innym wariancie tracisz te 100k. Część odliczysz jak masz firmę ale nadal trzeba sporo #!$%@?ć. Jeśli myślisz, że większość jdg ma zdolność na 2k miesięcznie to jesteś w błędzie.
@WhiskeyIHaze: Inaczej, ja nie twierdzę, że po 2-3 latach wyjdziesz na 0, tylko że będziesz spłacać jedynie spadek wartości samochodu xD Bez strat miałem na myśli bez dodatkowych zobowiązań w wyniku nie wiem zarysowania/stłuczki. Podałem tylko przykład co w przypadku gdyby ktoś uszkodził/skasował samochód, bo myślałem, że o to pytasz. A co do zdolności, możesz mieć rację, piszę to z perspektywy dużych miast, zarówno dla mnie, jak i znajomych to są
@RapIArbuzy moje pytanie odnosiło się do

Dodatkowo samochód ma OC/AC, a w przypadku tych droższych GAP, więc po tych 2-3 latach możesz praktycznie na zero oddać samochód typu lexus.


Wynika z tego, że bierzesz furę, masz oc/ac i gap i po 3 latach oddajesz na zero. Sugeruje to, wraz z drugim komentarzem, na sugestię szkody całkowitej.

Co do klasycznego leasingu to widać wpływ "nie będziesz posiadał nic i będziesz szczęśliw". Tak nie