Wpis z mikrobloga

  • 0
@Qullion: u mnie upał. Mam w cieniu za domem termometr i pokazuje 31. Z sukulentami „szybko” to tak średnio. Owoce najwcześniej to za około 4-5 lat. Mam czas xD
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: pitaje mam i one w sumie dość szybko rosną jak mają dobre warunki czyli ciepło, słonecznie i wilgotno.
W takiej temperaturze jak tam masz to palmy daktylowe fajnie rosną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: większość ciepłolubnych roślin dobrze rośnie. Za niedługo będę wycinał drzewo bougainvillea przed domem i banany pewnie posadzę zamiast tego.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: nie wiem jak tam sytuacja na Krecie, ale w Polsce warto sadzić owocowe drzewa i krzewy. Jagody kamczackie, borówki, kiwi, świdośliwa, kaki, jest tego cała masa i fajnie mieć coś do zjedzenia na działce.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: no ja też idę bardziej w owocowe. Papaję i marakuje, mango. U mnie w około domu rośnie też masa drzew owocowych jak figi, granaty, cytryny, pomarańcze, opuncje, awokado, daktyle, loquat. Także nie muszę też koniecznie sadzić ich u siebie bo wyjdę przed dom i sobie nazbieram. U siebie sadze takie mniej pospolite dla tego rejonu wynalazki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: mnie to by się marzył durian ale nawet na Krecie zimą jest za zimno dla tego drzewa. Durian musi mieć minimum 20 stopni cały rok. Zima na Krecie co prawda jest ciepło większość czasu ale bywa że jest kilka dni gdzie w nocy temperatura spadnie do 6 a to zabije duriana
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: mówię ci że za duże ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkałem wiele lat w Azji południowej wschodniej. Widziałem zarówno komercyjne plantacje jak i drzewa w uprawie amatorskiej/ogrodowej. 8m na wysokość to absolutne minimum dla tego drzewa
  • Odpowiedz