Wpis z mikrobloga

Tutaj jednen z batalionów 37 brygady: z 450 zostało 130.


@killzone: Ale że Ukraina wysyła żołnierzy na śmierć tak samo jak Rosja? Myślałem, że już dawno o tym każdy wie xD. Tylko w głowach najbardziej zagorzałych fajnopolaków jakaś armia jest w stanie 5-krotnie zwiększyć liczebność bez utraty jakości. Dobrego żołnierza się szkoli kilka lat. Brygadę się zgrywa 3 lata. A ostatnio mogliśmy zobaczyć Ukraińskie brygady po 3 miesiącach szkolenia jak ich
  • Odpowiedz
Dobrego żołnierza się szkoli kilka lat. Brygadę się zgrywa 3 lata.


@Koniasz: tak. Nawet jeśli by przyjąć że Ukraińcy realizując szkolenie w formie "szkolenia w boju", będącego najefektywniejszą metodą, to można ten czas skrócić (szkolenie z rodzajami wojsk) do 1,5-2 lat max.
  • Odpowiedz
Nawet jeśli by przyjąć że Ukraińcy realizując szkolenie w formie "szkolenia w boju", będącego najefektywniejszą metodą, to można ten czas skrócić (szkolenie z rodzajami wojsk) do 1,5-2 lat max.


@killzone: Niby tak. Ale z drugiej strony to nie wiem czy ci Ukraińcy którzy zginęli podczas "szkolenia w boju" podniosą swoje umiejętności. Wątpie żeby martwe załogi Bradleyów czy Leopardów się pokazały kolejny raz no chyba że na końcu świata gdy zmarli powstaną.
  • Odpowiedz
martwe załogi Bradleyów czy Leopardów się pokazały kolejny raz no chyba że na końcu świata gdy zmarli powstaną


@Koniasz: ja bardziej zakładam że część kadry podoficerskiej oraz oficerów niższego szczebla (od dowódcy batalionu w dół), która brała udział w działaniach bojowych od początku inwazji, jest lub była w stanie wypracować i wprowadzić do użycia nowe SOP i TTP.
  • Odpowiedz
A nawet bym powiedział że rosyjski może być lepiej wyszkolony


@Koniasz: W RUS jest przymusowy pobór a na Ukrainie? Łapanki z ulicy? xd
  • Odpowiedz
czy ci Ukraińcy którzy zginęli podczas "szkolenia w boju"


@Koniasz: To jakieś nowe standardy NATO, " szkolenie w boju" przymusowych mobików? XD
  • Odpowiedz
Ale że Ukraina wysyła żołnierzy na śmierć tak samo jak Rosja?


@Koniasz: Nie może ich tak samo wysyłać bo Ukraina wysyła swoich do obrony krauj a rosja wysła swoich, żeby napadali na inny kraj.
  • Odpowiedz