Wpis z mikrobloga

Tutaj jednen z batalionów 37 brygady: z 450 zostało 130.


@killzone: Ale że Ukraina wysyła żołnierzy na śmierć tak samo jak Rosja? Myślałem, że już dawno o tym każdy wie xD. Tylko w głowach najbardziej zagorzałych fajnopolaków jakaś armia jest w stanie 5-krotnie zwiększyć liczebność bez utraty jakości. Dobrego żołnierza się szkoli kilka lat. Brygadę się zgrywa 3 lata. A ostatnio mogliśmy zobaczyć Ukraińskie brygady po 3 miesiącach szkolenia jak ich
Dobrego żołnierza się szkoli kilka lat. Brygadę się zgrywa 3 lata.


@Koniasz: tak. Nawet jeśli by przyjąć że Ukraińcy realizując szkolenie w formie "szkolenia w boju", będącego najefektywniejszą metodą, to można ten czas skrócić (szkolenie z rodzajami wojsk) do 1,5-2 lat max.
Nawet jeśli by przyjąć że Ukraińcy realizując szkolenie w formie "szkolenia w boju", będącego najefektywniejszą metodą, to można ten czas skrócić (szkolenie z rodzajami wojsk) do 1,5-2 lat max.


@killzone: Niby tak. Ale z drugiej strony to nie wiem czy ci Ukraińcy którzy zginęli podczas "szkolenia w boju" podniosą swoje umiejętności. Wątpie żeby martwe załogi Bradleyów czy Leopardów się pokazały kolejny raz no chyba że na końcu świata gdy zmarli powstaną.
martwe załogi Bradleyów czy Leopardów się pokazały kolejny raz no chyba że na końcu świata gdy zmarli powstaną


@Koniasz: ja bardziej zakładam że część kadry podoficerskiej oraz oficerów niższego szczebla (od dowódcy batalionu w dół), która brała udział w działaniach bojowych od początku inwazji, jest lub była w stanie wypracować i wprowadzić do użycia nowe SOP i TTP.
Ale że Ukraina wysyła żołnierzy na śmierć tak samo jak Rosja?


@Koniasz: Nie może ich tak samo wysyłać bo Ukraina wysyła swoich do obrony krauj a rosja wysła swoich, żeby napadali na inny kraj.