Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie zatrudniania się w nowej firmie, dostałem "informacje do umowy" a w niej taki zapis:

"Dobowa norma czasu pracy w oparciu o indywidualny harmonogram wynosi średnio 8 godzin,
przy czym nie może przekroczyć 12 godzin, tygodniowa norma czasu pracy przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy,
w miesięcznym okresie rozliczeniowym, ustalonym w obowiązującym obwieszczeniu o systemach i rozkładzie czasu pracy.
"

Nie wiem jak go do końca rozumieć, jeśli chodzi o wymiar czasowy na jaki się dogadywałem to było to 8h dziennie 40 w tygodniu.
Powinnna być jakaś informacja o nadgodzinach oraz sposobu ich rozliczna?

Z góry dzięki za pomoc

#pracbaza #praca #kolchoz
  • 2
  • Odpowiedz
@Rumbago: myśle, ze chodzi o równoważny tryb pracy, poczytaj sobie
Krótko: jeśli jest potrzeba to siedzisz 12h, ale w tygodniu nie możesz przekroczyć 40h, godziny powyżej 40h to nadgodziny
  • Odpowiedz
@Tisev7 @Rumbago

Nie, w miesiącu nie powinieneś przekroczyć 32h a w roku 416h, dziennie nie powinieneś przekraczać 4h, to zwykły zapis kompletnie zgodny z kodeksem pracy, jeśli będzie biznesowa potrzeba, to pracodawca może zlecić Ci dodatkowe 4h nadgodzin, jeśli Ci powiedział, że w pracy nie ma nagodzin to pewnie nie ma, jednakże jest to zwykły zapis, który bedziesz miał w każdej umowie. Chroni on Ciebie takze tak na marginesie.
  • Odpowiedz