Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim. Jestem autorem tej fotografii. Gwoli wyjaśnienia nie jest to żadne AI ani fotomontaż. Zdjecie zrobione w technice HDR o 4 rano kiedy było już zupełnie widno w bezchmurny poranek. Po drugiej stronie za moimi plecami już mocno świtało. Dodam iż zdjęcie to w zasadzie przypadek bo jechałem fotografować dudka :) Pozdrawiam wykopowiczów i dla zainteresowanych mam RAWy.
@piotr-krzeslak: Zdjęcie jest ewidentnym fotomontażem. Struktury na powierzchni Księżyca są ostre, a brzeg tarczy nie. Po prawej widać nawet ostre cienie kraterów. Tak więc albo została doklejona topografia, albo tarcza umyślnie rozmyta.
Pociemnienie brzegowe jest nierealistyczne - nie istnieje fizyczny mechanizm, który mógłby powodować zmianę barwy Księżyca z żółtej na środku na pomarańczową na brzegu. Księżyc ma jednolitą barwę - w zależności od przejrzystości atmosfery od pomarańczowej po niemal białą.

Według
namrab - @piotr-krzeslak: Zdjęcie jest ewidentnym fotomontażem. Struktury na powierzc...

źródło: Untitled-1

Pobierz
@namrab Op wyżej pisał, że foto zrobione w technice HDR, więc równie dobrze może to być spowodowane przesunięciem podczas procesu merge (nie wiem jak to po polsku). Weź od niego RAWy jak tak bardzo chcesz udowadniać coś, co i tak nie ma znaczenia dzisiaj. Dobra fotka.