Wpis z mikrobloga

Widzę, że należy się kolejne wytłumaczenie bo powyżej pojawiają się jakieś cuda. Zdjęcie wykonane z 3 klatek 2 naświetlenia na bociana i jedna klatka z przesunięciem ostrości na księżyc. Czyli można uznać, że to HDR plus focus stacking. Aparat był cały czas na statywie w tym samym miejscu, a bocian pozostawał nieruchomy. Oczywiście występowały przesunięcia które były korygowane w lightroomie. Rozumiem, że dla kogoś to może być już jakaś forma fotomontażu, ale
Pobierz piotr-krzeslak - Widzę, że należy się kolejne wytłumaczenie bo powyżej pojawiają się ...
źródło: IMG_20230617_170747
HDR plus focus stacking


@piotr-krzeslak To trzeba było tak od razu. Widziałem na pierwszy rzut oka, że coś było majstrowane na tarczy Księżyca. Swoją drogą pojedyncza fotka z ostym bocianem i rozmytym Księżycem wygląda lepiej. W fotografii nie chodzi w końcu o to, żeby pokazać wszystko za jednym razem, a doklejanie szczegółów do tła w żaden sposób nie podnosi atrakcyjności zdjęcia.
@namrab: ale o jakim doklejaniu tu mowa? Focus stacking to nie jest doklejanie tylko rozszerzanie głębi ostrości. Przy obiektywach jak 600mm którą było robione zdjęcie jest ona naprawdę płytka. A o to o co chodzi w fotografii to już chyba było milion dyskusji Internecie. Ja uznałem, że tak chcę wykonać to zdjęcie i tak też zrobiłem. Wiem, że nie wszystkim musi się podobać co jest normalne. Pan by to zrobił inaczej,
Księżyc za nim a on od przodu oświetlony?


@Lufio: Do tego służy w aparacie lampa błyskowa.


@Lifelike: Pokazałem twoją fotkę paru znajomym. Doceniają. Jako i ja. Ale wracając do tematu flesza: zrobiłeś także zdjęcie bez lampy? Samą, czarną, sylwetkę? Być może także byłoby interesujące.
@potr-krzeslak: nie było pytania. sorry, nie przeczytałem wątku, tylko śledziłem odpowiedzi na własne. Już wszystko jasne. Miałeś sporo fuksa, że ci się bociek nie ruszył przy tych trzech ekspozycjach. Good job.