Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Wpadł mi w ręce taki komputer i chciałbym wymienić w nim kilka rzeczy tak, żeby można było na nim w coś pograć. Nie mam potrzeby, żeby to był kombajn do grania, ale żeby był na takim normalnym poziomie.
Nie znam się kompletnie na składaniu komputerów, więc zwyczajnie nie wiem co w nim zmienić.
Na pierwszy rzut oka RAM wydaje się być ok bo jest go 16gb. Karta graficzna pewnie do zmiany tak jak i dysk na większy.
Aktualnie komputer ma na pokładzie:
Procesor: Intel Core i5-6600K CPU 3.50GHz 3.50GHz
RAM: 16GB
Typ systemu: 64-bitowy
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 530
Dysk: Samsung SSD 850 EVO 250GB

Podpowiecie mi co i jak mógłbym w nim wymienić?

Wrzucam fotę jak to wszystko wygląda
#komputery #it #skladaniekompa #komputer
jagermaitseraco - Cześć Mirki 
Wpadł mi w ręce taki komputer i chciałbym wymienić w n...

źródło: IMG_9106

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@jagermaitseraco Kiedyś takie sprzęty parowano z gf 1060 6 GB/rx 570/rx580. Zasilacz to styknie 500W od np. bequieta. Tylko masa tych kart kopała krypto więc może być różnie z trwałością (zajechane pamięci). Z nowszych kart to może jakiś gf 1650, 3050.
  • Odpowiedz
@jagermaitseraco: Oprócz karty i zasilacza, o których wspominają wyżej, które są obowiązkowe, zastanów się nad dyskiem chociaż 500GB SSD, nie kosztuje majątek, a do gier Ci się przyda, zważywszy ile zajmuje jeden tytuł. Ogólnie masz tu perspektywę, zważywszy, że dołożenie grafiki otwiera Ci masę tytułów.
  • Odpowiedz
@jagermaitseraco: ty a ten komp co nie wyje jak odkurzacz przy obciążeniu? Bo o ile pamiętam to chłodzenia Intela dorzucane do paczki (czyli ten który masz zainstalowany) to straszny szmelc był, a Twój proc to 90W TDP ma, czyli może się grzać.
zinstaluj sobie hwinfo64, odpal z sensorami, pograj w coś cięższego i potem poparz w tym hwinfo64 jakie miałeś maximum temperature (dla cpu package i dla poszczególnych rdzeni) i czy
  • Odpowiedz