Wpis z mikrobloga

Jak dogadując? Rozwiń.


@Szalom: w taki, że polski ambasador ustalał szczegóły u Hitlera.

Jak to można porównać 1:1 do kultu UPA i bandery na Ukrainie? Jak można porównać jakieś pojedyncze zbrodnie szumowin ludzkich którzy byli szmalcownikami, mordercami, dla własnej korzyści, do całego ugrupowania które czystki etniczne i czysto rasową Ukrainę miało wpisane w statut?


@Szalom: nie porównuję 1 do 1, ale faktem jest że wiele państw wybiela historię własnego kraju,
@rybsonk: Masz jakieś źródło tego ambasadora? Jestem ciekaw nigdy o tym nie słyszałem

Może niektórzy nie wiedza, ale większość IMO tak i narracja jest taka ze zasłużyliśmy przez dyskryminacje w miedzywojniu Ukraińców. Faktem jest tez ze tego symbolem jest czerwień i czerń. Podałem ci przykład jak można manipulować żeby pokazać sierp i młot jako coś dobrego, zgodziłabyś sie?

Czy gdyby kacapy zaatakowały Niemcy nie miałabyś przeciwko żeby używali flagi III Rzeszy?
@rybsonk: Ciekawe. Nadal nikt w Polsce nie chodzi i mówi ze zajęcie Zaolzia i dogadanie się z hitlerem było dobre, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę co rok później się wydarzyło. Nie jest to taka sama sytuacja jak wychwalanie UPA popularne w Ukrainie
Nadal nikt w Polsce nie chodzi i mówi ze zajęcie Zaolzia i dogadanie się z hitlerem było dobre


@Szalom: a osoby które wywieszają czerwono-czarną flagę nie uważają w większości że Wołyń był super.
@rybsonk: Powinni się doedukowac czego to jest flaga, jakie miała założenia ta organizacja. O tym pisze cały czas. Ignorancja tutaj nie usprawiedliwia, to nie był jakiś jeden Ukrainiec z kolegami biegający po lesie, tylko zorganizowane ludobójstwo na szeroka slale.

Poza tym myślisz ze przeceniasz to ze oni nie wiedza. Ale to tylko moje zdanie