Wpis z mikrobloga

płacz że w lasach rekordowe wycinki


@xqwzyts: a znajdź link gdzie ja płaczę z tego powodu. Znaczy musiałbym być głupi i nie wiedzieć z czego się robi papier. I nie robi się z wycinki z dużych drzew. Ale nie będę zdradzał swoich wszystkich tajemnic.
Wycinka dużych drzew na drewno jest słuszna i pozytywna. Wcześniejsze zabiegi pielęgnacyjne jak trzebież także :)
  • Odpowiedz
przecież tekturowe słomki to jedne z najlepszych co spotkało ludzkość w ostatnich latach. nie ma z nimi tyle problemów co z plastikowymi, nie wyginają się aż tak, przy shake płynnie podają zawartość w przeciwieństwie do plastikowych


@FoxX21: Przecież przez te tekturowe rurki wszystko smakuje jak gówno i jeszcze rozkładają się zanim drinka dopijesz.
  • Odpowiedz
hindusi srają na ulice, my też srajmy. Czas walczyć z tą pseudohigieną


@quizonmyface: fałszywa analogia. Hindusi srają u siebie na ulicy i na nas to nie wpływa bo to bardzo daleko i smród tak daleko się nie niesie.
Natomiast nieważne czy będziemy używać plastikowych czy papierowych słomek i tak będziemy mieć zaśmiecone oceany bo tylko my to robimy. Skoro efekt będzie ten sam to nie ma sensu się wychylać. Bo teraz
  • Odpowiedz
to akurat jest ekologia, bo sztuce metalowe zachowują swoje właściwości przez wiele lat a takie plastiki są wyrzucane


@K-S-: tak naprawdę to nie jest ekologia bo ekologia nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska. Ochrona środowiska to sozologia.

Nawet w tej kwestii koncerny ładnie porobiły konsumentów bo przecież fajniej brzmi "jestem eko" niż "jestem sozo". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wszystko smakuje jak gówno


@LeonL: przykro mi, ale nie mam takiego odczucia, bo nigdy nie próbowałem gówna ¯\(ツ)/¯
przecież te tekturowe słomki spokojnie wytrzymują 4 godziny zanurzenia zanim w ogóle zaczynają mięknąć więc nie wiem w jaki sposób uważacie, że od razu się rozpadają
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Kary za #!$%@? śmieci do lasu czy poza miejsca do tego przyznaczone powinny być kosmiczne i tak powinno się zniechecać ludzi do nie-bycia eko (czyt. #!$%@? śmieci do lasu, albo srania do rzeki)

Jakby taki Janusz jeden z drugim, przyłapany na gorącym uczynku, dostali mandat po 5000 za każdy kilogram śmieci, z minimalną wartością mandatu to 2500, to by się zesrali
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: no to jak chcesz rozwiązać ten problem? Wjechać czołgami i ich zmusić? Proponujesz olanie sprawy, jakby problemu nie było. „Skoro inni nic nie robią to ja też nie”
Ogólnie kiedy wyznajesz jakieś wartości i robisz to pomimo że inni czegoś nie robią i jest to dla Ciebie jakiś koszt, to i tak ma to jakąś wartość. Jest to podejście kulturotwórcze, dawanie przykładu.
Tylko mi nie wyskakuj z tym jak piszę
  • Odpowiedz
@kabalarz: z ta 'lekkoscia' nie do konca, bo aby przeszly wszystkie smieszne testy jakosci aby dopuscic je do uzytku wielorazowego musza byc grubsze, wiec tego plastiku bedzie 2x tyle. A umowmy sie, kto zabierze widelec do domu po zjedzeniu kebsa na miescie? xd
  • Odpowiedz
przykro mi, ale nie mam takiego odczucia, bo nigdy nie próbowałem gówna ¯\(ツ)/¯


@FoxX21: hohoho hehehehe hihihi halyna ho no mistrz komedii!!!!1 Może ci koleżko po covidzie ci smak zabrało ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gówno wytrzymują, jeszcze spróbuj lód trochę podziabać to już w ogóle. Ostatnio piłem w hotelu mohito i o ile drink był bardzo dobry, to słomka waliła tanią tekturą z recyklingu. Albo plastik, albo
  • Odpowiedz
@quizonmyface: nie jestem szurem więc nie będę mówił zeby zlać temat. Mówię tylko ze te działania ktore my robimy nic nie zmienia więc są bez sensu. Trzeba zrobić coś innego. Ja uważam że unia powinna mocno optować za podpisaniem jakiegoś międzynarodowego traktatu coś jak ograniczanie bomby atomowej lub deklaracja praw człowieka. Tylko tym razem o ekologii.
Bo w tym momencie możemy zrobić wszystko jak należy i nie produkować w ogóle śmieci
  • Odpowiedz
i prawidłowo, należy walczyć z pseudoekologią


@goferek: Ograniczanie wykorzystywania plastiku w przemyśle to pseudoekologia? Możesz podać mi badanie naukowe dowodzące, że plastik jest przyjazny środowisku?
  • Odpowiedz