Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPaczek: no to trzeba będzie zakazać i takich

pseudoekologią


@goferek: xD a co jest pseudoekologicznego w walce z plastikiem? Ten zakaz miał napędzić rozwój alternatyw dla tworzyw pochodzenia naftowego, na korzyść tworzyw pochodnych naturalnej skrobii czy drewnianych lub wszystkich innych. I jest totalnie rigczowy.
  • Odpowiedz
a co jest pseudoekologicznego w walce z plastikiem?


@Jakovv: to, że my nie mamy prawa użyć jednorazowej plastikowej słomki (mimo że przecież później odpady i tak są sortowane i to tworzywo może zostać wykorzystane kolejny raz) na rzecz alternatyw nie nadających się do użytku typu tekturowa słomka, a tymczasem inne kontynenty produkują tego znacznie więcej, nie mając zagospodarowania odpadami
  • Odpowiedz
(mimo że przecież później odpady i tak są sortowane i to tworzywo może zostać wykorzystane kolejny raz)


@goferek: W roku 2021 polscy recyklerzy przetworzyli ok. 400 tys. ton odpadów z tworzyw. Tymczasem w tym samym okresie na polski rynek wprowadzono ok. 4 mln ton pierwotnych tworzyw.

na rzecz alternatyw nie nadających się do użytku typu tekturowa słomka


@goferek: w końcu pojawi się coś co nie rozkłada się przez w #!$%@?
  • Odpowiedz
@goferek: czemu pseudoekologią? To że ludzkość produkuje chore ilości plastiku to twoim zdaniem jakieś wymysły ekoterrystów? Oczywiście zakaz plastikowych sztućców nie rozwiąże problemu. To pewnie jest tylko jakiś ułamek ułamka produkowanego plastiku, ale nie rozumiem co tu jest twoim zdaniem pseudoekologiczne.
  • Odpowiedz
@goferek: to że hindusi srają na ulicy to słaby argument przeciwko toaletom.


@Jakovv: natomiast całkiem dobry przeciwko zakazowi srania.

a całkiem serio, będą alternatywy, będziemy chętnie z nich korzystać. drewniane sztućce to gówno, tekturowe słomki to gówno i jak zmuszasz ludzi siłą to nie dziw się, ze kombinują.
  • Odpowiedz
@goferek: Psuedoekologią? XD bo ci papierowa słomeczka mięknie to my mamy generować dodatkowe tony zbędnego plastiku, który często jest wywalany byle gdzie, który się nie rozkłada w glebie i często trafia do oceanu?
  • Odpowiedz
  • 14
@Ein_ganz_unnormaler_Mensch że powinno się zacząć od realnych problemów.
Np. przestać sprzedawać butelkowaną wodę niegazowaną i pomontowac krany do picia i spopularyzować wielorazowe butelki.
W znakomitej większości miejsc w Polsce jest zdatna woda do picia w kranie.
  • Odpowiedz
@Issac: zgadzam się. Sam piję kranówę. Myślę że porządny system kaucji, taki jak np w Niemczech byłby dobrym początkiem. Ale ze tak spytam: co ma jedno do drugiego? Zarówno butelki jak i słomki to zbędny plastik.
  • Odpowiedz
Np. przestać sprzedawać butelkowaną wodę niegazowaną


@Issac: a co z samorządami które nie dostarczają wody o dobrych parametrach? Wiesz jaki byłby koszt wymiany wszystkich instalacji wodociągowych w Polsce? Gdyby to było takie łatwe, to by zakazano tego już. Ale można wprowadzić system kaucyjny, żeby ludzie w stanie wyższej konieczności faktycznie wybierali plastik. Czy to właśnie nie ma za jakiś czas wejść?

Wszystkie słomki trafiają do oceanu, dokładnie nikt nie recyklinguje plastiku
  • Odpowiedz