Wpis z mikrobloga

Siemka,
Tak sobie myślę, że praktycznie przez całe życie nie robiłem poważnych badań, jedynie morfologia, holesterol HDL, LDL.
Powiedzcie proszę czy jest jakiś pakiet kompleksowych badań, które rzeczywiście warto skontrolować?
Niebawem powracam na siłownię po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją, więc jak najlepiej zweryfikować swoją wydolność organizmu oraz ogólny stan zdrowia?

Uprzedzając pytania, zapisałem się do lekarza POZ oraz prywatnie przez Allianz, ale dopiero wizyta za tydzień. Wolałbym do tego czasu pozyskać jakąś wiedzę na temat. Wiem, że tutaj są pomocni ludzie, więc warto pytać i rozmawiać:)
PS wykop działa jak działa, ale chyba jeszcze ktoś tu został P

#medycyna #zdrowie #seks #libido #hormony #silownia #testosteron #diagnostyka #badania #nocneprzemyslenia
  • 12
  • 0
@oficjalniemartwa Tylko pytanie czy rzeczywiście warto je wykonać czy to jakieś naciąganie?
Nie chodzi mi o $$, bo na zdrowiu nigdy nie będę oszczędzał. Nie wiem czy wszelkie ważne badania czy ich wycinek :)
Ktoś z pewnością robił komplet takich badań, więc może się wypowiedzieć:) Państwowe programy celują w grupę 40+, młodszych widocznie Państwo ma gdzieś :D
Dodam, że ostatni raz w szpitalu byłem jakieś ~15 kat temu na rozciętą, więc nawet
@danio_96 ja robiłam jakiś czas temu taki pakiet:

Morfologia krwi, OB, CRP ilościowo, PT (INR), APTT, fibrynogen, glukoza, elektrolity, lipidogram, próby wątrobowe, amylaza, mocznik, kreatynina, kwas moczowy, żelazo, wapń, magnez, TSH.

To są najważniejsze i podstawowe badania. Mi wyszło tylko odwodnienie, znaczy niskie elektrolity, ale nie szłam z tym do lekarza. Pobranie trwało 2 minuty i wyniki były tego samego dnia.

Hormony możesz zbadać jeśli czujesz, że coś nie tak. Z tego
@danio_96:

które rzeczywiście warto skontrolować?


Masę ciała i ciśnienie tętnicze. Jak jesteś grubasem to możesz dorzucić glukozę i lipidogram dla lepszego samopoczucia. Resztę strzelaną na ślepo sobie daruj jeżeli nic ci nie dolega, ewentualnie skonsultuj z lekarzem i badaj sie w konkretnym kierunku, ewentualnie w kierunku obciążeń rodzinnych. Jak widzę tutaj pacjenta który chce profilaktyczną morfologię czy badanie moczu (to moje ulubione) to mogę w ciemno strzelać, że to Polak -
  • 1
@oficjalniemartwa @Strahl @ekimek @WirtualView Dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie :)
W międzyczasie przydarzyła mi się mała kontuzja, więc ogarnę to jak tylko ją wyleczę :)
Nigdy nie narzekałem na zdrowie, jednak myślę że warto sprawdzić co jak, tak jak zresztą robimy to z autem.
@Strahl Nie nie jestem grubasem, wręcz przeciwnie. Dzięki szybkiej przemianie materii nie mogę przytyć, max 85kg przy 190cm to trochę mało, ale ponoć z wiekiem to się zmienia