Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Ostatnio miałem czas i aktualizowałem cały front wschodni. Ukraińcy notorycznie tracili teren i miejscowości na całej długości. To nie wyglądało tak piękne jak twierdziło wiele osób, że Rosjanie miesiącami zdobywali kilka ulic w Bachmucie. Tu na dniach groził ponowny atak na Kupiańsk albo Łyman. Do tych miejscowości też się znacznie zbliżyli. Ukraińska ofensywa, która teraz się rozpoczęła mogła być atakiem wyprzedzającym, aby Rosjanie stracili inicjatywę i skupili się na froncie południowym.
Sarmataa - #ukraina #wojna
Ostatnio miałem czas i aktualizowałem cały front wschodni....

źródło: map2

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Sarmataa: No nie bardzo. Ofensywa od strony Kupiańska upadła podczas zimy. Wyszedł stamtąd atak, miał być to atak na Słowiańsk, nie udał się, dostali #!$%@?. Ukraińska ofensywa niczego nie wyprzedziła. Rosjanie po kampanii zimowej nie mają sił i środków do ataków.
  • Odpowiedz
@Sarmataa Przecież na tej mapie wyraźnie widać że front nadal stoi na przedmieściach Lisiczańska który został zdobyty w lipcu zeszłego roku i nie ruszył się praktycznie wcale od tego momentu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vixay: Przecież mają gdzieś 1 gwardyjską armię pancerną, która się reorganizuje. I właśnie przypuszcza się, ze może zostać tutaj wykorzystana do ataku. Od zimy z 2022 już minął ponad rok.
  • Odpowiedz
@Sarmataa: wsadz se w swój ruski onucowy zadek ta swojom obiektywność, nie potrzebujemy tutaj obiektywnosci, dla nas liczy sie tylko jednosc w stosunku do ukrainy i zwyciestwa ukrainy. wracaj do kacapiii trollu
  • Odpowiedz
@Sarmataa: wypad onuco, wypucuj swoj czarny kacapski zadek, każdy z was zeby sie uwiargygodnic napisze czasami cos milego o ukrainie. wypad stąd kacapski fajfusie obsikany sikami niedzwiedzia polarnego
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Nie twój poziom bo fakty nie zgadzają się z twoim wyimaginowanym światem? 1 gwardia nie istnieje. Dostała #!$%@? pod Charkowem ponosząc duże straty nieodwracalne, teraz składa się z rekrutów i pod Svatove po raz drugi dostała #!$%@?. O co chodzi?
  • Odpowiedz
  • 0
@Vixay: Przecież ty nie masz pojęcia, widać jak śledzisz wątek...
chociażby: https://twitter.com/PEmeryt/status/1667547118666481665
Albo:

Mamy informacje, że 1. Gwardyjska Armia Pancerna szykuje się do ofensywy w rejonie Kurska. A natarcie ma się rozpocząć na odcinku północno-wschodnim, w kierunku ukraińskich miejscowości Sumy, Połtawa i Dnipro. Jeżeli więc Ukraina chce się przeciwstawić zmasowanej ofensywie, musi razić tymi pociskami w rejon ześrodkowania Rosjan, czyli obszar zajmowany bezpośrednio przed podjęciem walki - mówi Wirtualnej Polsce gen.
  • Odpowiedz
usuń konto, nie chcemy tu takich jak ty onucowsko kupo wymiocin ! wracaj do swojej kacaplandii i odpieprz sie od naszego wykopa ! zostaw nas w spokoju !!!!!!! ukraina wygra wojne a tacy jak ty i inne ruskie onuce trafia w zapomnienie na smietnik historii na którym wyrosną grzyby i psy beda je podlewać swoimi szczynami
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Typie #!$%@? ja #!$%@?. Przecież to wyleciał fejkur od strony rosyjskiej XD.
Szkoda marnować na ciebie śliny od plucia.
Mamy czerwiec, gdzie #!$%@? ta 1 brygada? A no w dupie. Nic nie miało i nie będzie miało z nią miejsca.
  • Odpowiedz
@Sarmataa to ta co dostała już 2, czy tam 3 razy #!$%@? i się reorganizuje? W zasadzie ona się reorganizuje jak ją tylko gdzieś wypuszczą, bo zaraz wyłapuje soczystą lepę na ryj i trzeba uciekać. A może to jakaś inna sławna nie mająca analoga w mirie? Może to ten sławny drugi rzut?
  • Odpowiedz