Wpis z mikrobloga

Czołem, czy macie jakieś sposoby na rejestrowanie trasy (prowadzenia takiego jakby dziennika podróży, trasa, dystans, prędkość itp.) w #motocykle. Wiem, że można to zrobić za pomocą Stravy, która będzie drylować mój telefon z prądu, ale czy np. mogę to robić za pomocą smartwatcha Garmina rejestrując swoją aktywność? Może macie jakieś patenty?

#motocykle #garmin
  • 17
  • Odpowiedz
ale czy np. mogę to robić za pomocą smartwatcha Garmina rejestrując swoją aktywność?


@alvarro: Możesz jeszcze jak. Później export do strava.
Masz jakieś urządzenie na oku? Albo na ręce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@alvarro: możesz zegarkiem, ale nie wiem czy on jest przygotowany na takie prędkości... sam jestem ciekawy jakby się zachował. Najmniej bateriożerna apka jaką znam na smartfona ładnie rejstrująca trasę to GuruMaps, ale nie ma ona tyle statystyk i danych co Osmand, który już po baterii mocniej leci. Z drugiej strony, wymyślono ładowarki, więc...
  • Odpowiedz
@alvarro: Można i Garminem. Ale imho lepiej kupić dedykowany GPS, podpiąć do jakiejś usługi w stylu Ruhavik i mieć nie tylko rejestrację tras, ale też dodatkowe zabezpieczenie (alarm wibracyjny, wyjazdu ze strefy, jak kupisz lepszy sprzęt to i blokada zapłonu czy informacja o słabym aku). Koszta są stosunkowo małe, sensowny GPS 200-300zł, karta na rok 50-100, agregacja przy jednym GPS za darmo.
  • Odpowiedz
@cohontes: Jakie to ci nie odpowiem, bo mimo że taki zegarek mam to nie próbowałem, nagrywam wyżej wymienionymi aplikacjami ;) Bywa że jadę szybciej, znacznie szybciej niż napisałeś i po prostu zastanawiam się czy zegarek wtedy ogarnie i jak ;)
  • Odpowiedz
@alvarro kiedyś korzystałem z aplikacji MyRide od Yamahy ale pewnie jak każda aplikacja tego typu będzie zżerać baterie. Teraz mam nawigację Garmin Zumo XT i mega sobie chwale. Zapisuje mi wszystkie dane, nawet jak zjeżdżam z asfaltu.
  • Odpowiedz
mam na ręce, tylko nie wiem jak to skonfigurować, żeby mi później głupoty nie wyskakiwały w connectcie


@alvarro: w garminie masz profile aktywności motocross/motocykl
  • Odpowiedz
@alvarro możesz utworzyć nową aktywność Motor kopiując aktywność Inna, po skończeniu i przesłaniu zmieniasz w edycji aktywność na Jazda na motocyklu
  • Odpowiedz