Wpis z mikrobloga

@GrubyPrezes: Zubożony uran nie promieniuje (tzn promieniuje w sposób zbliżony do naturalnego promieniowania Ziemi + kosmicznego). Dużo większym problemem jest jego toksyczność, więc załogi trafionego takim pociskiem czołgu mogą mieć objawy zatrucia metalami ciężkimi (o ile przeżyją trafienie).
  • Odpowiedz
więc załogi trafionego takim pociskiem czołgu mogą mieć objawy zatrucia metalami ciężkimi


@3kaski: Ołów też jest silnie toksyczny dla organizmu
  • Odpowiedz
@ArtBrut: Tak na prawdę ogół społeczeństwa ma straszną srakę na to promieniowanie. Był kiedyś artykuł gdzie fizycy to tłumaczyli. Od lat 50 ludzie fascynowali się atomem i jednocześnie ich przerażał. Stąd te wszystkie dzieła popkultury w stylu fallout, metro 2033, mad max, napromieniowani super bohaterowie, wizja post-apo itp. w praktyce, na świecie bardzo mało osób umarło z powodu promieniowania. Np. więcej ludzi zginęło w następstwie ewakuacji Prypeci, depresji i późniejszych
  • Odpowiedz
@GrubyPrezes: Zubożony uran jest po prostu lepszy w penetracji pancerzy niż ołów. Ot cała historia i zastosowanie tego. Nikt ci z tego brudnej bomby budować nie będzie, bo jak by chcieli, to przecież posiadają elektrownie atomowe gdzie się materiały radioaktywne wykorzystuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@GrubyPrezes: Rypie, co ty #!$%@?, ten uran jest może ze 2x bardziej promieniotwórczy niż cement. Tam jest maks 0.06% U235. Ty chyba nawet podstawowej edukacji nie masz.
  • Odpowiedz
  • 1
gratuluje profesorku z swoją wiedzą


@GrubyPrezes: Typie, w tym sęk, że to jest podstawowa wiedza, skoro dla ciebie ktoś posiadający wiedzę na poziomie "woda jest mokra" jest profesorkiem, to jest z tobą bardzo, ale to bardzo źle, choć właśnie przez to, że jest z tobą tak źle nie jesteś w stanie zrozumieć jak bardzo do tyłu jesteś. Sam fakt, zaś że próbujesz umniejszać znaczenie wiedzy, mimo że to właśnie najważniejsza
  • Odpowiedz
@obk: no jasne bo chłop w codziennym życiu pamieta właściwości uranu i innych gówien jeszcze oczywiście musiałeś się zesrać o niewiedze i mnie zrugać jaki to ze mnie prostak przy tym będąc na tyle leniwym żeby nie sprawdzić czy ktoś tego nie zrobił, chyba po prostu nie miałeś się do kogo #!$%@?ć typie
  • Odpowiedz
  • 1
chłop w codziennym życiu pamieta


@GrubyPrezes: co ty bredzisz? Albo sie coś rozumie, albo nie!
Pozatym żadnych właściwości uranu nie trzeba znać, wystarczy rozumieć, że każdy pierwiastek ma swoje izotopy, a we wpisie jest wyraźnie wspomniane, że zubożony. Pozatym to ty zacząłeś od razu obrażać innych, mimo że to sytuacja wywołana brakami u ciebie.
Myślałem, że z tobą jest źle, ale jest jeszcze gorzej a do tego w swoim lenistwie
  • Odpowiedz
@obk: i jeden typ wystarczy po za tym kto pamięta rzeczy ze szkoły i to z chemii? co ja jestem jakimś waltherem whitem żeby się na tym znać jak ja panele chłopie wykładam, ale forum pokroju wykopu mają to do siebie że jak #!$%@? się głupote to zaraz się zejdzie tłuszcza z wyzwiskami i pouczeniami z resztą szkoda czasu
  • Odpowiedz
  • 0
kto pamięta rzeczy ze szkoły i to z chemii?


@GrubyPrezes: np ja jak i większość osób, pozatym jest to nie tylko wiedza szkolna ale przedewszystkim powszechna, pojawiająca się notorycznie w mediach i konwersacjach. Największym problemem u ciebie jest to że się wypowiadasz na tematy kturych nie znasz. Jakbyś zadał pytanie "a czy taki uran nie ma czegoś wspólnego z bronią atomową" to napewno byś dostał obszerne wyjaśnienie tematu, a ty
  • Odpowiedz