Wpis z mikrobloga

@Sin-: To teraz jeszcze zapodaj cene kilowotogodziny, cene uslug (jak np fryzjer) czy cene zwyklego kebaba. (o cenach w aptece juz nie wspomne)

Uwielbiam takie manipulacje.
przecież oni chcą już 30 zł za fryzjera a kebsy sa już powyżej 5 euro [w polsce]


@wierzgontycymbale: A w de kebsy masz za 10E. Fryzjera nie wiem bo nie korzystam ale obstawiam ze skoro kebs jest za 10E to fryzjer bedzie za 20.

Zwykla masc przeciwbolowa w aptece (cos jak nasze fastum czy ketonal) to jest 20+E.

Wiec zawsze mnie to smieszy jak ktos podaje mimimalna i jest z tego
gościu, ty masz w niemczech od zaje...nia kebabów nie ośmieszaj się, te po dychu to ty chyba w ścisłym centrum berlina widziałeś bo jak ja byłem to kupiłem najtańszego za 5 euro


@wierzgontycymbale: A z ile lat temu? Bo ja ostatno pare miesiecy temu. Fakt ze nie w berlinie tylko na prowincji. Okolice stutgarttu, Bremen, Neckarlsum itp. I wszedzie jak bierzesz kebsa na talerzu to jest w okolicach 10E. Jakis taki
@gorzki99: No pisałeś "okolice Stuttgartu", więc zrozumiałem że nie mówisz konkretnie o tych miastach tylko o otaczających je miejscowościach.
Swoją drogą nie chce mi się wierzyć że kebab w Stuttgarcie to wydatek 10 euro, chyba że bierzesz jakiegoś fancy.
Swoją drogą nie chce mi się wierzyć że kebab w Stuttgardzie to wydatek 10 euro, chyba że bierzesz jakiegoś fancy.


@HrabiaTruposz: Moze tak:
Nie budka na kolach przed marketem a stacjonarny punkt. Cos nazwijmy to "restauracja"

I nie zadne fancy, mieso, frytki, surowki i tyle (i ostry sos).

Jakies 5 lat temu (czyli jeszcze przed covidem) w lipsku na jednej z bocznych uliczek za sauerbraten placilem 18E (bez piwa). Myslisz ze
@Sin- Ile zarabia średnio nauczyciel w Niemczech?

W Niemczech roczne wynagrodzenie początkowe odpowiada kwocie 50,3 tys. euro (ok. 237,5 tys. zł) a "szczyt przedziału" to prawie 66 tys

W Polsce nauczyciel początkujący zarabia 3690 zł brutto (€829) miesięcznie , czyli o 200 zł więcej (o 6%) od płacy minimalnej.

Taka mała różnica