Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do tego wpisu z rosyjskiego telegrama(na dole zadałem)

⚡️Pilne⚡️Sytuacja na Velika Novoselovka o 14:00 czasu moskiewskiego⚡️

Siły Zbrojne Ukrainy wkroczyły do Blagodatnoje w obwodzie wołnowachskim.

Według źródeł terenowych nasze wojska wycofały się na wcześniej przygotowane pozycje, ponieważ nie było możliwości wyposażenia pozycji w Blagodatnoe i Neskuchnoe ze względu na bliskość wroga.

„Wróg głupio rzucił „mięsem” na wysunięte pozycje w tych osadach” – komentowało źródło ataku, które Siły Zbrojne Ukrainy prowadziły przez kilka dni.

Z drugiej strony, teraz nasze wojska mają szansę znaleźć i zniszczyć sprzęt wroga, a przede wszystkim artylerię, którą wróg nieuchronnie będzie musiał przyciągnąć bliżej okupowanych terytoriów.

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie? Chodzi mi o ostatni akapit tego ruskiego wpisu. Czy przed wycofaniem nie mieli szans znaleźć i zniszczyć sprzętu wroga? Nie było wcześniej artylerii ukraińskiej? Dopiero teraz nieuchronnie muszą podejść ze sprzętem i artyleria bliżej i czy dopiero teraz ich wojska mają szansę zniszczyć ten gówno wart zachodni sprzęt?

#ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
@Soniakowski:

Chodzi o to, że muszą swojemu obywatelowi przedstawić sensowny (albo i nie) powód wycofania się. No bo sam zwrot WYCOFAĆ SIĘ brzmi dość... defensywnie, że sobie nie poradzili na pozycjach budowanych przez rok, itd.

No i budzi to pewne obawy, że jednak na froncie nie jest tak super jak mówią to w telewizji.

Dlatego od razu mówią, że wycofanie się jest w pełni kontrolowane, żeby... zrobić... coś tam. Klasyk :)
  • Odpowiedz
@Soniakowski: próbuje znaleźć wytłumaczenie swoich porażek dając do zrozumienia że jeszcze chwile wytrwajmy i ich zniszczymy wygrana jest blisko tylko musimy się cofnąć. A tak na prawdę ci z pierwszych osad są martwi i te info terenowe to brak kontaktu drugiej lini z pierwszą XD
  • Odpowiedz
@Soniakowski:

To nie ma żadnego znaczenia. Wyślą jakiegoś trepka do TV i on wyjaśni, że... nie wiem... my się wycofamy, Ukraina zaatakuje większą ilością sprzętu i wtedy go zniszczymy, bo już zniszczyliśmy dużo... bardzo dużo, ale wciąż mają bardzo dużo i jak znowu zaatakują to zniszczymy bardzo dużo :D

Nikt nie będzie z tym polemizował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Soniakowski: nigdy im się taka nie otworzyła i nie otworzy. Po prostu próbują się tłumaczyć utratą terytorium cofnięciem by przyciągnąc zachodni sprzęt bo co innego powiedzą 2 i 3 lini obronnej że pierwsza już martwa i teraz kolej na was? Po prostu nie mają takiej możliwość. Gdyż artyleria UA jest 80 km od frontu.
  • Odpowiedz
@Soniakowski:

Uwierz mi. Są kanały, które postują taka narrację, które mają po 100 tys. widzów...

Aha. Mówię o polskich kanałach na YouTube ;))

Fakt:

Rosjanie wycofali się spod Kijowa, bo dostawali #!$%@? i nie mieli na tyle sił, by ta operacja w ogóle miała jakąkolwiek zasadność:

Propagandysta:

Rosjanie wycofali się spod Kijowa (i to na pewno znasz) z DOBREJ WOLI, bo w Kijowie... jest... mało nazistów i nie było potrzeby denazyfikować
  • Odpowiedz
@Thorrand: @Soniakowski @Fretja
Na tym etapie to raczej Ukraińcy próbuję jak najbardziej zniszczyć odwody. Dopiero jak uznają, że Rosjanie rzucili ich większość na front odważą się bardziej uparcie atakować. Teraz walka o pozycje na które masowo nacierają Rosjanie jest bez sensu. Cofając się to Ukraińcy mają łatwiej z artykerią a ruskie trudniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Thorrand: @Fretja 0_0 dzięki!
Wiecie może dlaczego są tutaj wykopki którzy postuja każde potknięcie Ukrainy i to po x razy? Piszą takie bzdury jak ta z telegrama adresując je do nas czyli reszty wykopkow? Równocześnie nie wrzucają potknięć smrodkow. Czyli nie wykazują się obiektywizmem. Przecież doskonale wiedza, że wiemy jak prawda wygląda. Oni są ulomkami ? Każdy z nich często z kołyski wypadał na główkę i są po prostu głupi? Może
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer

Wydaję mi się, że teraz jeszcze trwa sprawdzanie, na którym odcinku frontu będzie najkorzystniej uderzyć na pełnej...

Cofając się to Ukraińcy mają łatwiej z artykerią a ruskie trudniej.


No tak, a im większy chaos u uciekających, tym łatwiej ich niszczyć :)
  • Odpowiedz
  • 0
Niech każdy sobie wrzuca co chce... jeśli mówi prawdę. Mnie to na przykład w ogóle nie przeszkadza.


@Thorrand: o to to... Tylko, że często nią nie jest :(

No nic. Dziękuję za poświęcony czas. Rozumiem już trochę więcej. Agresor dostaje #!$%@?, a z powodu IQ małpy myśli, że tą propaganda jest błyskotliwa i nie do wykrycia. Rozchodzi się tutaj po prostu o różnice w wielkości naszych mózgów. No nic. Tak samo
  • Odpowiedz