Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, doradzi ktoś jakiś zestaw wędkarski(wędka, kołowrotek, żyłka, przynęty) na spinning?
Coś za całość ~500zl. Wracam do ananasy po latach i chce sobie porzucać czasem. Dzięki.
#wedkarstwo #ryby #pzw
  • 25
  • Odpowiedz
@limak123456: @ochrana To też jest plan, kupić dwie wędki jakiegoś Grey streama na szczupaka i okonia, dwa jakieś budżetowe kołowrotki po 100zł szt (teraz na plecionie chyba dalej masz promkę 2 kołowrotki w cenie jednego na jakieś tam dwie firmy, ale to muszę sprawdzić) i będziesz miał dwa zestawy.
Nie będzie to coś na lata, ale spokojnie da radę sprawdzić czy złapiesz zajawkę. Wiadomo, na lepszym sprzęcie jest dużo przyjemniej i
  • Odpowiedz
@MateMizu: Mam zupełnie odmienne zdanie w tym temacie. Moja życiówka szczupaka to 96 cm i na gumę 10 cm. Trzeba zacząć od tego, że łowienie na takie grube przynęty to jest już ciężka robota i dla początkującego. Ręka szybko się męczy i komfort łowienia jest co najmniej średni. Uniwersalny kij to jest 10-40 g, a nie 20-80. A szczupaki w okolicach metra atakują tak samo małe jak i duże przynęty.
  • Odpowiedz
@MateMizu częściowo się zgadzam. na pewno dwa kije, nie da się połączyć jednym kijem łowienia oksow I szczupakow niestety nie ma czegoś takiego jak uniwersalny spining. co do grey streama - ten lżejszy do 8, czy 10 cw jest spoko, ale ten do 30 to tragedia i odradzam zakup . poniżej 20g nic na tym kiju nie czuć
  • Odpowiedz
@ochrana: i jak wybrałeś coś ciekawego, bo jeśli nie to tak jak niektórzy koledzy pisali wyżej polecam coś typowo pod szczupaka to moim zdaniem jednak gramatura 10-40 byłaby optymalna. Sam osobiście zaczynałem z berkleyem e-motion 10-40g i moim zdaniem jest to spoko wędka, trochę sztywna ale dobrze trzyma ryby. Ewentualnie można szukać coś pośredniego z mniejszym wyrzutem, żeby spróbować okonie, ale osobiście radzę Ci skupić się na konkretnej rybie i jeśli
  • Odpowiedz