Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, doradzi ktoś jakiś zestaw wędkarski(wędka, kołowrotek, żyłka, przynęty) na spinning?
Coś za całość ~500zl. Wracam do ananasy po latach i chce sobie porzucać czasem. Dzięki.
#wedkarstwo #ryby #pzw
  • 25
  • Odpowiedz
@ochrana: Na spinning okonie, ale to już nie obsłużysz jedną wędka.

Zaraz popatrzę żeby w miarę budżetowo było. Na sandaczach się mało znam i wędeczki na nie są troszkę inne niż na szczupaka.
  • Odpowiedz
@ochrana: doprecyzuj. Sprzęt dla Ciebie? Rzeka, jezioro/zaporowka. Z brzegu czy z lodzi? Skoro nie wiesz czy można okonie na spinning łowić to można przypuszczać ze jesteś mocno początkujący. Pewnie chciałbyś coś uniwersalnego? Wędkę to może coś z serii Black rock II kiedyś okuma dzisiaj dragon to branduje. Ciężar wyrzutu 5-25, 7-30 ? Długość zależnie - z łódki krótsza, z brzegu dłuższa np 2.45. Kolowrotek - często polecany ryobi ecusima 3000 (sam
  • Odpowiedz
  • 0
@ilmari
Łowienie z brzegu. Głównie jeziora, glinianki, raz na jakiś czas zalew. Bardzo początkujący, bawiłem się za dzieciaka i teraz chce zobaczyć czy ponownie chwycę bakcyla. Wpatrywanie w spławik mnie będzie nudzić to chce zacząć od spacerowania i rzucania.
  • Odpowiedz
@ochrana: chyba ze chcesz tak stricte pod szczupaki na grubo. Mój kolega się specjalizuje - ma kij do 110g wyrzutu i ładuje gumy 18-25 cm, często powierzchniowo i ma niezłe efekty. Po prostu wtedy do takich przynęt trzeba by dobrać cięższa wędkę.
  • Odpowiedz
  • 0
@ilmari
Tak proszę bardziej w stronę uniwersalnej, tak abym w razie potrzeby awaryjnie mógł się przestawić na spławik. Nie zależy mi na „profesjonalnym sprzęcie” a razie na zbawię i sprawdzeniu czy to mi się podoba :)
  • Odpowiedz
@ochrana: Kij Jaxon GreyStream 8-30 g 228 cm lub 240 cm (ok 130 zł), kolowrotek Shimano Sahara FI 2500 (ok. 300 zł), plecionka Dragon Magnum 4X 0,16 (ok 60 zł). Do tego parę gum (np Cannibale od SG) i główki, wtedy wyjdzie jakieś 550 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Magiel-19
Dzięki, poczekam tez na inne odpowiedzi :)
Jednak kołowrotek dużo droższy od wędki, jestem chyba bardzo początkujący bo myślałem ze wędka i plecionka najważniejsza :)
  • Odpowiedz
@ochrana: na pleciona.pl to wychodzi za 496zł na szczupaka, tylko musisz jeszcze dokupić do tego główki/systemik do zbrojenia. Nieśmiertelne i tanie gumy dające efekty. Może mnie ktoś spróbować poprawić, ale 4 splot plecionka bo tania. Berkley e motion z promki bardzo fajny kijek, tylko teraz doczytałem, że z brzegu to może być za krótki (poszukam czegoś jeszcze). Kołowrotek też z promki powinien obsłużyć tyle, ale to bardziej bym poprosił o kogoś
MateMizu - @ochrana: na pleciona.pl to wychodzi za 496zł na szczupaka, tylko musisz j...

źródło: Screenshot_2023-06-10-22-18-37-342-edit_org.mozilla.firefox

Pobierz
  • Odpowiedz
@MateMizu: spoko nie znam tego kijka ale Berkeley to pewnie jest nadmiar mocy bo amerykance bardzo zachowawczo opisują parametry. Tylko czy będzie mu potrzebny młynek 5000? 3000 by chyba ogarnęła a może trochę lżejsza będzie.
  • Odpowiedz
@ilmari: Kiedyś mocno łowili na te e motiony, a to dość tanie i solidne wędki. Te lżejsze do sandaczy używali. Jak na Wędkę za 180zł sam bym kupił, tylko gramatury mi się pokrywają z tym co już mam xD. Tylko on jest dość krótki i nie wiem czy nie za krótki z brzegu.

A co do kołowrotka to właśnie zastanawiałem się czy wrzucić 4k czy 5k, 5k to już gruby kręciol
  • Odpowiedz
@MateMizu: Kołowrotek 5000? Na co taka betoniarka przy kiju 2 m z kawałkiem? Spin z cw. 20-80 g? Gumy 15 i 20 cm? Przecież to się tylko zamęczyć można z takimi gratami. Op chciał uniwersalny zestaw, a to co tu jest, to nijak się ma do uniwersalnego setu - to już jest ciężkie łowienie.
@ochrana Kołowrotek wbrew pozorom jest najważniejszy, bo to on całą robotę wykonuje i bierze na siebie główny
  • Odpowiedz
@ochrana: Możesz też poszukać na olx, czasami ludzie sprzedają fajne zestawy używanych przynęt (używanych w teorii, bo niektóre przynęty nie widziały ryby). Sam swój zestaw sprzedałem za tyle, że poszedł w kilka godzin xD. Sprzedają też wędki i kołowrotki, ale bez osobistego odbioru to ryzyko spore.

Tylko trzeba poszukać dobrej oferty, bo czasami są bardzo wypakowane zestawy, a wartość gum nie jest wielka, a czasami sprzedają za dosłownie półdarmo.
  • Odpowiedz
  • 0
@MateMizu
Nie znam się na tyle by kupować używany, nie mam nawet pojęcia określić czy jest zużyty i itp. W razie jak mi się nie spodoba to mam tam kogoś w dalekiej rodzice co będzie można oddać sprzęt
  • Odpowiedz