Wpis z mikrobloga

Mireczki, żona wymyśliła żeby odwiedzić #lodz w lipcu w ramach urlopu. Parę lat temu zwiedzaliśmy Wrocław i było spoko, wiem że Łódź nie jest aż tak ciekawa i atrakcyjna jak Wrocek, ale jestem prawie zdecydowany że to jest dobry pomysł - młody ma 4 lata, zoo, aquapark i mandoria to trzy miejsca które chcielibyśmy odwiedzić bankowo. Pytanie do tych co byli lub mieszkają w tym mieście - warto czy nie? Co polecacie faktycznie zwiedzić, jakieś rekomendacje gdzie można dobrze zjeść? Nocleg mamy zarezerwowany w obiekcie o nazwie Fuzja.
  • 9
@Wondziu: Niedaleko Fuzji macie Księży Młyn, w drugą stronę Biała Fabryka i Ogrody Gayera. W tych drugich są jakieś knajpy. Z pozostałych miejsc Monopolis, EC1, Fabryczny, Stajnia Jednorożców. Polecam też Łódzkie Linie Turystyczne na których kursują zabytkowe autobusy i tramwaje, a właśnie zabytkowymi autobusami dojedziesz do zoo i aquaparku.
@Wondziu:
Jak masz przyjezdzac dla zoo, parku wodnego/rozrywki to w ogole nie przyjezdzaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A powaznie to polecam odwiedzic Lodz.
W tym roku obchodzi 600 urodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://lodz.pl/600/

Z tego co widze to ta Fuzja jest w centrum. W okolicy masz:
- muzeum kinematografii/palac Scheiblera
- palac Herbsta
- Ksiezy Mlyn
- muzeum wlokiennictwa/fabryka Geyera

Poza tym
@bartd: planujemy wpaść na cały tydzień, to co wymieniłem to atrakcje dla młodego, wiem że Łódź ma dużo więcej do zaoferowania - dzięki za wskazane miejscówki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wondziu: większość tych atrakcji to mocno naciągana... kompleksy knajp lub centrum handlowe, ja bym raczej nie przyjechał specjalnie po to...

Do zoo młodego można zabrać ale aqua park jest spoko jeżeli nie masz nic bliżej do tego tam zawsze tłumy
@Wondziu: najpierw ciśniesz lodz, a potem pytasz co zwiedzać? Niepowazny jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-zoo
-ec1 i np. Planetarium
-palac poznańskiego
-Piotrkowska/manufaktura w celach gastronomicznych
-palac herbsta
-księży młyn
-biala fabryka
-aquapark fala
-mandoria jak masz dzieci
-ogrod botaniczny