Wpis z mikrobloga

Hej mikri z tagu #podroze #podrozujzwykopem

Jutro ruszam do #wlochy i będę jechać przez #austria. Czy ktoś może polecić gdzie najlepiej tankować w Austrii przed włoską granicą?
Będę jechać z Wiednia na Graz, Klagenfurt, Villach, a granicę przekraczać będę za Arnoldstein. Przy okazji w okolicach tejże stacji chętnie zatrzymałbym się na obiad. Czy mogę liczyć na jakieś porady?
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@kirk42 pewnie ze warto.
Nie wiem jak teraz ale miesiąc temu ceny na autostradach w Austrii to było między 2,1-2,3 euro, a wystarczyło zjechać i od razu 1,65 XD

Jechalem dokladnie tą trasą co Ty zamierasz i na tej stacji tankowałem. Nienadklada się w zasadzie nic drogi a serio duzo taniej:)
  • Odpowiedz
  • 0
@ksab: Dzięki za informacje. Zastanawiam się czy nie zatankować jeszcze gdzieś w Czechach, bo i tak stawać pewnie będę na jakieś jedzenie.
  • Odpowiedz
@kirk42: Wszędzie byle nie na autostradzie, warto zjechać do jakiejś mieściny i zatankować poza trasą. Połączyć to z przerwą, obiadem lub krótkim spacerem. Różnica z dzisiaj w Wiedniu stacja BP przy wylocie na Bratysławe 2.03 euro, na mieście benzyna po około 1.55 euro.
  • Odpowiedz
@kirk42: Na trasie, rok temu, dobrze sprawdził nam się googiel, jak wklepiesz w wyszukiwarkę "Stacje benzynowe", to ci wyrzuci dość często aktualne, albo w miarę aktualne, ceny Pb95.
  • Odpowiedz