Wpis z mikrobloga

@giorgioflojdini: Kogo obchodzi z czym bedzie sie mierzyc przyszle pokolenie, to one bedzie sie tym martwic, PiS to nie obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie zawsze zastanawia jak to jest byc rodzicem majacym 2-3 mlodych dzieciakow do max 5 lat i glosowac na PiS, zyjac w przekonaniu ze to dla nich najlepsza z mozliwych opcji xD Egoizm rodzicow mnie powala, ja dla dobra swoich dzieci nie moglbym
  • Odpowiedz
@Kamokamo: ty ty ty, czekaj. To wcale nie głupi pomysł. Bezdzietna kobieta idzie na emeryturę jak faceci, a kobieta co urodziła idzie wcześniej, bo jednak ciąża wyniszcza organizm, do tego dochodzi później wychowanie dziecka. Strach tylko to otwarcie powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: małymi krokami na razie. Aby zrównać wiek jak w innych krajach EU. Potem zajmiemy się ojcami, chociaż ja jako ojciec wolał bym odpisy od podatków i darmowe przedszkola :D
  • Odpowiedz
odpisy od podatków i darmowe przedszkola


@mac_mod: A ja jako bezdzietny bym wolał, żeby ludzie mieli więcej pieniędzy w portfelu i sami sobie za to płacili, a ja żebym za takie coś płacić nie musiał
  • Odpowiedz
@giorgioflojdini: Już teraz się mówi, że trzeba podnieść wiek emerytalny bo system nie wydala, a Ci go chcą obniżyć!? Najgorsze jest to, że oni mogą tym wygrać wybory bo ciemny lud to kupi, wysokość tej emerytury podadzą pewnie już po wszystkim ;) "Dobranoc, do widzenia. Cześć, giniemy"


@bartekppp ja jestem za brakiem wieku emerytalnego ale też wszelkich dopłat, emerytury minimalnej itd.
Pracujesz od 20 do 45 roku życia i chcesz na
  • Odpowiedz
@bartekppp nie prawda. Nie mówi się że już teraz tylko od jakiś 10 lat jest to konieczne do jakiś 67 i 67 a aktualnie by system wydalił to chyba 70 dla mężczyzn i 75 dla kobiet. Albo 90 i 90 by nikt do niej nie dożywał przez jakieś 40 lat i może system wróci do normy.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc a czy ty wiesz ze teraz jest możliwość ze matka rodzi, szybko sie ogarnia (powiedzmy w ciągu miesiąca) a ojciec idzie na tacierzyński i siedzi z klamotem w domu. Generalnie rodzice maja wybór, wiec chyba sprawiedliwie
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc ale mężczyzna może pójść i na rodzicielski i na wychowawczy, nikt mu nie broni tego. Kobieta musi wykorzystać 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, wtedy jednak, jeśli kobieta zdecyduje się na powrót do pracy po 14 tygodniach mężczyzna musi wykorzystać 6 tygodni pozostałych do wykorzystania. Dodatkowo mężczyźnie przysługuje urlop ojcowski, tylko dla niego, wiec kobieta jest z do przodu o 12 tygodni urlopu bezpośrednio po porodzie, resztę może wykorzystać ojciec dziecka i siedzieć
  • Odpowiedz