Wpis z mikrobloga

@sulek1124 prawdopodobnie jest to zależne od sprzętu. Telefon musisz mieć w miarę nowy skoro masz prędkości ponad 600mb/s. laptop już musi mieć kilka lat bo musi mieć starsza kartę sieciową która ma ograniczenie przesyłu danych i podobnie z Xboxem. Przy lapku to ratuje Cię tylko zewnętrzna karta sieciowa na USB. Nie wiem czy to zadziała przy Xboxie. Bo chyba nie.
  • Odpowiedz
  • 0
Telefon iPhone 11, laptop fakt ma z 9 lat i w sumie to pal go licho. Głównie chodzi mi o xboxa a dokładnie to series x więc nowa generacja i max co pokazuje to właśnie 250 Mb/s. Nie ma możliwości sprawdzić po kablu.
  • Odpowiedz
@sulek1124: Xbox Series X niestety nie obsługuje WiFi 6.
Gdy miałem laptopa z WiFi 5 to też wyciągał 250-280Mb/s w dobrej lokalizacji, a teraz z WiFi 6 spokojnie ile łącze daje.
  • Odpowiedz
  • 1
@sulek1124 No niestety tak jak mówią, Xbox o dziwo nie ma Wifi6, twój telefon ma, na Wifi5 max 300mb/s. Mam tak samo jak ty, ale już na PS5 wyciąga max bo jest Wifi6 tam. Zostaje tylko kabel
  • Odpowiedz
@sulek1124: co ty chcesz na xboxie robić żeby te 300 nie starczyło? Przecież nawet jak gry ściągać to szybciej się zapełni cała konsola niż zdążysz kabel ładnie przeciągnąć.
  • Odpowiedz
@sulek1124: sprawdz czy laczysz sie po wifi 2,4 czy 5ghz (lub wifi 4 i wifi 5/6). w routerze najlepiej rozlacz te sieci zebys mogl decydowac. a jesli twoj telefon, komputer czy dowolny inny sprzet wspiera wolniejsze, starsze wifi nic z tym nie zrobisz poza wymiana sprzetu, router tez bedzie dzialal na wspolnej technologii.
  • Odpowiedz