Wpis z mikrobloga

Czy powódź to jest zjawisko raczej korzystne czy niekorzystne, tak generalnie dla regionu i państwa?

Polska skorzystała na powodzi w 97 no nie?

Cytat

Na terenie Polski zginęło 56 osób, a szkody oszacowano na ok. 3,5 miliarda dolarów

Jako pierwsze zalane zostały dzielnice na południu Opola. Przerwany został wał w dzielnicy Metalchem, co skutkowało zalaniem wielu znajdujących się tam fabryk

W Prudniku woda wdarła się na teren licznych zakładów przemysłowych, w tym ZPB „Frotex”, PZO „Primus“ i Spółdzielni „Pionier”, a z miasta i okolicznych wsi ewakuowano 192 osoby


#r0sja #wojna #rustrolle #ukraina

Powódź to zjawisko

  • Korzystne ale nie jestem w stanie podać przykładów 20.2% (20)
  • Niekorzystne 79.8% (79)

Oddanych głosów: 99

  • 7
@Kierowca-ufo: oczywiście że niekorzystne, ludzie tracą majątki, niszczona jest infrastruktura, giną zwierzęta, woda pitna robi się niezdatna do picia, ktoś może się utopić, państwo musi wydać ogromne środki na pomoc i zwalczanie skutków… i pewnie wiele więcej rzeczy, które na szybko mi nie przychodzą do głowy
@Kierowca-ufo mnie zalało w 2010, powiedzenie które pamiętam to ,,po powodzi się powodzi" xdd i faktycznie w skali mikro ludzie często za pieniądze z odszkodowań remontowali domy, podwórka do lepszego standardu niż mieli, ale psychicznie dla ludzi, środowiskowo oraz w skali makro to tragedia
@tos-1_buratino no jasne, też byłem zalany i się z tym zgadzam, jednak serio to co mieli niektórzy przed a to co po to wilgoć będzie ich najmniejszym problem, przykładowo dalszy sąsiad z drewnianej chatki kuchnia i 2 pokoje bez łazienki, dostawił chyba z 4 pokoje, zrobił łazienkę, centralne ogrzewanie, ale wiadomo że nie wszędzie tak było