Wpis z mikrobloga

@audyt-obywatelski nie wiem czy pamietasz wiec przypomne:

https://wykop.pl/link/7098411/trzecia-czesc-zmagan-w-toruniu-audyt-obywatelski/komentarz/116437859/o-wuju-zloty-jak-takie-materialy-sa-na-policyjnych-witrynach-to-my-juz-w-rosji-zyjemy-albo-w-jakims-polyszewie-a-nie-w-polsce#116440995

Dostalem odpowiedz ktora jest... sprzeczna z przepisami na ktore sie gosc powoluje? (Pelna tresc na screenie)

W przypadku osób przebywających w pobliżu chronionego obiektu wykonującego zdjęcia fotograficzne, szkice lub rysunki obiektów o charakterze militarnym i strategicznym, ważnym dla bezpieczeństwa i obronności państwa (np. obiektów wojskowych, lotnisk, elektrociepłowni), zasadnym jest ustalenie przez policjantów intencji tych osób oraz celu ich działania.


co Ty na to?

Wolam @marekmarecki44 bo chcial.

#prawo #policja #audytobywatelski #przepisy

Ps. Ty sie moze odezwij do tego legionowa ze ich zle szkola:

Zasadność legitymowania osób, K. Puławska, M. Komosiński, Materiały Dydaktyczne Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenie Policji w Legionowie 2019.
Bloodhorn - @audyt-obywatelski nie wiem czy pamietasz wiec przypomne:

https://wykop....

źródło: screenshot (3)

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: Mi brakuje informacji od audytora o wynikach spraw, które tenże miał, a z których wynikało, że legitymowanie było niezasadne. Chodzi o przedstawienie zanonimizowanego postanowienia sądu, które można by było brać "na wzór"
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: Powiem ci coś co mówię każdemu, kto mi przedstawia płatną opinię prawną na poparcie swoich tez: jakby mi ktoś zapłacił za opinię prawną to mogę napisać sensowny i logiczny elaborat, w oparciu o aktualne przepisy, o zgodności z prawem niewolnictwa.
  • Odpowiedz
@Bloodhorn: dzięki za zawołanie. Moim zdaniem odpowiedz którą dostałeś to bełkot.
Z przytoczonych przepisów jasno wynika, że policja ma prawo legitymować w celu rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń.
No więc jakież to przestępstwo lub wykroczenie policja wykrywa, zapobiega lub rozpoznaje "W przypadku osób przebywających w pobliżu chronionego obiektu wykonującego zdjęcia fotograficzne, szkice lub rysunki obiektów..." ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz