Wpis z mikrobloga

@tomo1111: jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie

nie ma limitu wniosków jest tylko limit kwoty, patrząc ja ludzie kombinowali jak tylko obejść ten system na pewno rzucą się na to oportuniści i ludzie którzy faktycznie szukają mieszkania i to przemawia na to, że pula szybko może stopnieć

z drugiej strony mówiło się też, że sporo osób nakręciło się na to bo liczyło, że dostaną więcej niż na zwykły kredyt
@tomo1111 tysiące ludzi ma rezerwacje już parę miesięcy w tym ja. Teraz zbieramy papiery do wniosków na bk i składamy już teraz wnioski do banków na liczenie zdolności i wycene nieruchomości. 3 Lipca jest dzień złożenia wniosku właściwego. Jak obudziłeś się teraz to już trochę bardzo późno.
bo na pewno nie 1 lipca - problem jest taki że banki muszą podpisać umowy z BGK co nastąpi prawdopodobnie w sierpniu wrześniu


@masticker: to jak to jest, że niektóre banki kilkukrotnie już w niedawnym czasie zadeklarowały się publicznie, że będą go oferowały od początku lipca?
@Catmmando: "Wśród banków, które deklarują uczestnictwo w projekcie, dotyczącym kredytu 2 proc. znajdują się: PKO BP, Pekao SA, Santander Bank, Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska oraz Bank Polskiej Spółdzielczości." ale nikt nie mówi że od 1 lipca - póki co nic mi nie wiadomo żeby któryś z banków komunikował że 1 lipca przyjmują wnoski.... jestem mocno związany z sprzedażą hipotek.
@ksiezycoweNieruchy: a gdzie tu jest napisane że będzie :)? napisane jest że starają się. to że umowy ludzie mają pozawierane to nikogo nie interesuje z polityków.

Środki na dopłaty do kredytów na mieszkanie będą uruchamiane na początku 2024 r. - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.


czekaj czekaj to jak (?) kasa w styczniu a kredyt w lipcu??