Wpis z mikrobloga

Siema #rzeszow
Niedługo wpadam do was na 3dniową wycieczkę. Wielki powrót po latach choć z tej pierwszej niewiele pamiętam bo tylko stopowałem przez wasze miasto. Było to świeżo po wypuszczeniu "Bałkanicy" więc chciałem zobaczyć rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie może pomysły jak z różową milutko spędzić ten czas? Lubimy architekturę (głównie sakralną ale wszystkie nietypowe budowle nas interesują), muzea z nietypową tematyką (muzea o historiach regionu zazwyczaj są słabe) no i charakterystyczne miejsca dla danego miasta/regionu (wy macie tam chyba jakiś pomnik podobny do sami wiecie czego ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Jesteśmy oczywiście mobilni więc wszystko co po drodze z centrum Polski (trasa przez Piotrków Trybunalski - Kielce - Mielec/Sandomierz) również nas interesuje. Niewykluczone, że w samym Rzeszowie spędzimy tylko jeden cały dzień a na resztę wycieczki ruszymy w #bieszczady także #krosno i #sanok również będę wdzięczny jeśli podzielicie się jakimiś pomysłami :)

#podroze #podrozujzwykopem
  • 10
@Hemo Sandomierz cały dzien plus może jakies okoliczne winnice, Rzesza przejazdem a potem ruszajcie w Bieszczady. Łańcut sobie zobaczcie po drodze w Bieszczady jesli pojedziecie przez Dynów.
@Hemo: w Myczkowcach jest park z miniaturami architektury sakralnej z regionu do tego dosc ciekawym a nie najbardziej popularnym miejscem jest skansen z Trzcinicy kolo Jasła
Edit. Noi jak byscie byli w myczkowcach to na żarcie do Polanczyka do Zakapiora( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hemo: Heh... zależy ile czasu i nie wiem co was interere, ale po trasie to macie Sandomierz, zamek w Baranowie Sandomierskim, może skansen w Kolbuszowej. W samym Rzeszowie poza pomnikiem podziemna trasa turystyczna, muzeum zabawek... poza tym Łańcut jest niedaleko. Do tego jakbyście odbili trochę ciekawy jest Krasiczyn.
@Hemo: W Krośnie Muzeum Rzemiosła - fajna ekspozycja, Centrum Dziedzictwa Szkła - takie interaktywne muzeum o hutnictwie szkła. Niedaleko Krosna jest muzeum-skansen w Bóbrce - potężna ekspozycja o przemyśle naftowym (polecam). W okolicy też kościół w Haczowie wpisany na listę UNESCO. Sanok to super Skansen no i zamek z największą w Polsce kolekcją ikon i obrazami Beksińskiego. Po drodze z Rzeszowa (jak przez Strzyżów) jest schron kolejowy w Stępinie.