Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: o dżizas, jak już żucacie takimi populizmami to ja też tak zrobię
- ZUS to chyba jedyna piramida finansowa na świecie, która cały czas dopłaca do interesu
- Jedyna piramida finansowa na świecie gdzie ci którzy weszli na samym początku wcale nie zarobili najwięcej
- Jedyna piramida finansowa na świecie liczona na całe pokolenia, zamiast krótkookresowo
- Jedyna piramida finansowa na świecie, która ma jawne zasady działania, przy okazji zapisane przecież w polskim prawie
- Jedyna piramida finansowa, do której nie istnieją naganiacze próbujący cię wciagnąc byś się do niej zapisał.

A to tylko tak na szybko, bo nie chce mi się bardziej prostować tej demagogii prawicowej. Wierzycie w te populistyczne bzdury prawicy, a potem powtarzacie to jak NPC bez żadnego namysłu.

#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #zus #neuropa #tyrytyty #codziennykonfiarz #polityka #mentzen
Kryspin013 - @tyrytyty: o dżizas, jak już żucacie takimi populizmami to ja też tak zr...

źródło: Screenshot_2023-06-06_10-14-52

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-felieton-gwiazdowskiego-czy-zus-jest-piramida-tak-demografic,nId,6757017


@Normalny_Wykopek: A przeczytałeś ten artykuł ze zrozumieniem? xD

Druga sprawa, gdy rzucisz się tylko na fragmenty w artykule jak ten:

Gdyby nie państwowy przymus uczestnictwa w niej, byłaby klasyczną piramidą finansową, bo wpłaty aktualnie wpłacających finansują wypłaty dla tych, którzy wpłacili wcześniej. Taka piramida bankrutuje, gdy nie ma wpłacających.

To równie dobrze możesz polecić z narracja, że każdy biznes to piramida finansowa bo ci na górze utrzymują się
  • Odpowiedz
  • 0
Nie można tak powiedzieć, to ABSURDALNE porównanie.


@Normalny_Wykopek: tak samo absurdalne jak populistyczne przyrównanie ZUS-u do piramidy finansowej tylko dlatego, że ktoś wpłaca do niej pieniądze? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Weźmy np takie banki, to też piramida finansowa, wpłacasz pieniądze, ktoś się z nich utrzymuje a dodatkowo sobie nimi obraca. Może nawet dojść do sytuacji, że ci tych pieniędzy nie wypłaci (albo wypłąci ci tyle ile prawo
  • Odpowiedz