Wpis z mikrobloga

@MrPerfetc: Nie, po prostu się boje, że coś może się nie udać. Tzn. wiem, że jeszcze sporo rzeczy się nie uda Ukraińcom na tej wojnie, bo tak wygląda każda wojna, dla każdej strony. Ale zwyczajnie zależy mi na tym by uniknąć zbyt dużych strat i ruszyć sprawę do przodu.
@IdillaMZ: Pamiętaj tylko że kontrofensywa nie jest tylko po to by odbijac stracone ziemie, ( to też ) ale przede wszystkim jest po to by zadać wrogowi jak najwieksze straty w ludziach i sprzęcie tak by nie mogl kontynuować dalszych działań wojennych
jest to dość ważna informacja a mało sie o tym mówi, czyli na przyklad, jesli Ukraińcy nie odbija dużo straconej ziemi ale zadadzą wrogowi wielkie straty będzie to oznaczało
@MrPerfetc: Bachmut to było co innego - pod pełną kontrolą statyczna bitwa miejska.
Próby przełamania Rosjan - ewentualnego zastosowania szerszego manewru będą bardzo ryzykowne i mogą być bardzo kosztowne. Ktoś kto tego nie rozumie śpi spokojnie. Ja czuje ten ciężar, który spoczywa na dowództwie.

Im więcej Ukraińcy będą chcieli ugrać, tym więcej mogą stracić w pechowym scenariuszu.