Wpis z mikrobloga

#gielda
Kogeneracja!
Jutro ZWZA!
Złodzieje nie chcą mi dać dywidendy, a przynajmniej nic o niej nie mówią mimo że strategią spółki mowi o 20%-40% zysku!
Przyznam że liczę na to że na ZWZA padnie decyzja wypłacenia dywidendy i że nie podali tej informacji do tej pory tylko dlatego że grubas chce ten papier.
No ale wiado jak to jest z spółkami skarbu państwa, b dzie mi bardzo przykro jak tej decyzji nie będzie bo będzie to oznaczało kolejny rok bezdywidendowego trzymania spółki w portfelu dywidendowym :(
  • 5
@Alpharius: mam parę powodów:
- chce żeby minimum 60% mojego portfela było w Polsce (decyzja inwestycyjna)
-lepiej poruszam się w polityce polski niż innych Kraków więc mogę szybciej reagować na zmiany narracji politycznej
-okreslilem sobie plan kupowania spółek do portfela, przez co interesują mnie jedynie spółki w bardzo konkretnej sytuacji i KGN spełnia założenia tego planu
-o ile nie powiem że mnie to nie rusza, bo zawsze się chce zarabiać od
@Potezny_PiSowski_Inwestor: z rekomendacji z zeszłego roku:
"Rekomendacja jest zgodna z Polityką dywidendy obowiązującą od dnia 16 kwietnia 2019 r. (Raport Bieżący nr 4/2019) zakładającą wypłatę dywidendy na poziomie 20%-40% wyniku jednostkowego netto KOGENERACJI S.A. korygowanego o wielkość odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych, począwszy od wyniku za rok 2021."