Wpis z mikrobloga

Ile razy jeszcze przeczytam o tym jak to Konfederacja jest rzekomo przeciwko "bandzie czworga"? :D Przecież to jest tylko propaganda na użytek wewnętrzny, ale każdy myślący wie, że to ściema. W tej narracji chodzi tylko o syndrom oblężonej twierdzy i kreowanie wrażenia "my vs oni - my jedyni sprawiedliwi, a oni to układ, który przeciwko nam się zmawia, trzeba go obalić". Taktyka znana od pokoleń. Ale już pomijając ten aspekt myślę, że biografie członków Konfederacji dużo wyjaśnią. Bo jeśli się przyjrzymy bliżej, to okaże się, że... oni właśnie z tych kręgów "bandy czworga" się wywodzą, więc lekka hipokryzja. Dodam jeszcze, że wszyscy liderzy Konfederacji, czyli Korwin, Bosak i Braun... są umoczeni w kontakty z systemowymi partiami. Jeden z nich nawet był w koalicji rządzącej, drugi był w komitecie Jarosława Kaczynskiego - tacy to antysystemowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dajcie się omamić - tacy sami zwolennicy koryta, jak PiS i PO. Po prostu nie osiągnęli tam sukcesów (bo konkurencja duża), więc poszli na swoje, zazwyczaj bez ewolucji poglądów.

Oczywiście zaraz ktoś mi napisze "kłamiesz, bo Korwin nie jest już żadnym liderem, tylko Mentzen, a on w PiSie nie byl", albo "przecież Dziambor/Wipler nie mają nic wspólnego z partią". Albo coś w stylu "piszesz o UPR, KNP, a teraz jest Konfederacja, to zupełnie co innego". Od razu zbiorczo odpowiem na te komentarze - iksde. To, że skompromitowana partia zmieni nazwę i logo, nie oznacza, że cała przeszłość członków jest wymazywana. Oczywiście można popełnić bład, ale warto też uczciwie to przyznać, a nie wykazywac się hipokryzją. To na czym się skupiłem, to na zestawieniu kilku przypadkowych osób ze środowiska narodowego/wolnościowego ostatnich lat. Pojawiają się członkowie Konfederacji, ale nie tylko, bo też uwzględniłem czasy LPR, Ruchu Narodowym, UPR i KNP sprzed powstania tejże dziwnej koalicji.

I żeby była jasność - w pełni rozumiem argumentację "no tak, kiedyś rzeczywiście wydawali się spoko, ale się rozczarowałem i uznałem, że PiS to oszusci, a Korwin super". Problem polega na tym, że korwiniści ciągle trąbią o tym jak zacięta płyta o układzie w Magdalence podkreślając przy tym, że odkąd on został zawarty, to są przeciwko tej bandzie i jako jedyni o tym mówią. Tylko, że wszystkie te incydenty miały miejsca na długo po Magdalence, mowa w szczególności o latach 2001-2007. Czyli wiedząc, że to oszuści świadomie wdawali się w takie mariaże? To jeszcze gorzej o nich świadczy :D

Kilka losowych przykładów, ale można je mnożyć:
* Narodowcy - już rządzili krajem, a skutki były opłakane. Wiem, że młodsi mogą nie pamiętać, ale zachęcam do wpisania w Google "Liga Polskich Rodzin". Tak, Krzysztof Bosak był członkiem koalicji rządzącej, mieli 4x więcej posłów niż teraz w sejmie. Aha, rządzili wraz z PiSem :D
* Grzegorz Braun - w wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego (PiS)
* Janusz Korwin-Mikke - w czasach UPR bliska współpraca z PO. Zdarzały się starty ze wspólnych list.
* UPR - czyli najbardziej znana partia Korwina, poprzednik KNP i Korwin. Komentarz odnośnie Korwina pasuje też tu. Mieli podpisany nawet dokument o takiej treści: "Środowiska UPR uczestniczą w budowaniu Platformy Obywatelskiej od pierwszych dni jej istnienia. Władze UPR bez wahania poparły program Platformy Obywatelskiej (...)". Zwróćcie uwagę jak wielu członków UPR zrobiło karierę w polityce później. Tak, taki Sławomir Nitras np. to wychowanek myśli Korwina.
* Przemysław Wipler - UPR, PiS, Polska Razem, KNP, KORWiN, nie wymaga chyba komentarza.
* Artur Dziambor - "współtworzył struktury Stowarzyszenia KoLiber, przystąpił także do Młodych Konserwatystów, a w 2001 do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Należał potem do UPR oraz PiSu". Po tej przygodzie dołaczył do KNP. Wg wnp.pl miał być też członkiem PO - ta informacja jednak rzadko się pojawia w sieci, więc wymaga potwierdzenia.
* Robert Winnicki - współpraca z LPR w 2007
* Stanisław Tyszka - pomijając, że Kukizowiec, to warto pamiętać o tym: "W 2012 został doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina ds. deregulacji. Od grudnia 2013 był członkiem prezydium zarządu założonej przez tegoż partii Polska Razem"
* Członkowie Ruchu Nardowoego startujący z list Kukiza - wiadomo jak się zakończyło, tacy fajni i antysystemowi, a dziwnym trafem wiekszość trafiła do PiSu (Andruszkiewicz, Chruszcz, Rzymkowski)

#polityka #sejm #konfederacja #4konserwy #korwin #mentzen #braun #neuropa
Pobierz GoddamnElectric - Ile razy jeszcze przeczytam o tym jak to Konfederacja jest rzekomo ...
źródło: EREEXzzXkAIpFaA
  • 2