Wpis z mikrobloga

@XKss: Z takim podejściem to i GoW 3 mu się znudzi. Też jest liniowy i opiera się na schemacie: "Zabij przeciwników, idź dalej, zabij kolejnych przeciwników, rozwiąż zagadkę, zabij przeciwników, pokonaj bossa i powtórz wszystko kilka razy".
  • Odpowiedz
  • 0
@nostalgiwolf: a tutaj nie chodzi o podejście, bo np. serię diablo lubię. Tutaj jest tak - wchodzisz do pomieszczenia i masz wroga, pokonujesz go, w następnych masz dwóch takich wrogów, w następnym 5 takich samych. Dam jeszcze raz szansę jak będę miał urlop, może zainstaluję na Steam Deck i w łóżku popykam. IDK, ale na razie zniechęcony na maxa jestem (zresztą jak widać ostatnio grałem 15.04 w to).
  • Odpowiedz
@dymel: Ta gra to pod względem konstrukcji tzw. metroidvania. Początek jest bardziej korytarzowy, ale potem się trochę otwiera, zdobywasz przedmioty/upgrady, pozwalające dostać się w miejsca, do których wcześniej nie mogłeś. Jak dla mnie była to rewelacja, ale gra się rozkręca od momentu dotarcia do "jeziora dziewięciu", jest to dość blisko początku gry (nie wiem jak daleko od miejsca, w którym jesteś, bo możliwe, że jeszcze do walki z nieznajomym nie doszło).
  • Odpowiedz
@dymel to jest grą korytarzowa chodzisz w kółko tymi samymi drogami od czasu do czasu zagadka do rozwiązania i zgraja przeciwników i tyle
najbardziej przehypowana seria
  • Odpowiedz
@dymel nie no ale diablo to troche inna bajka, w diablo glownym daniem jest kreacja swojej postaci a nie walka jak w GOWie
nie wiem skad ci sie wzial pomysl zeby zestawic tak rozne od siebie gry xD

wchodzisz do pomieszczenia i masz wroga, pokonujesz go, w następnych masz dwóch takich wrogów, w następnym 5 takich samych

no tak to ma wygladac xD to gra akcji z zrecznosciowym modelem walki
jest tu
  • Odpowiedz
@dymel: GoW to symulator chodzenia z ciągłym oglądaniem cutscenek. #!$%@? ją z dysku bo szkoda czasu na takie guano. ()
  • Odpowiedz
@dymel: z czasem walka staje się coraz ciekawsza bo dochodzą nowe zagrania, ciosy, combosy itp. Dosyć sporo jest takich wyzwań bitewnych w których trzeba stosować różne taktyki, bo jej brak powoduje szybki zgon.
  • Odpowiedz
@dymel: 5 razy się odbijałem z czego 3 razy po ograniu „oryginalnych” odsłon w mitologii greckiej. Nawet śmiałem sie nawiazując do chłopaki nie płaczą, że to gra o kolesiu w łódce. W końcu się przełamałem i przeszedłem a zaraz po nim ragnarok. W ragnarok wbita platyna obecnie wróciłem do poprzedniej odsłony dobić platynę.
Tak na prawdę gra rozkręca sie gdzieś w połowie kiedy zdobędziesz drugą broń.
EDIT: Nie wiem dlaczego teraz
  • Odpowiedz