Wpis z mikrobloga

Planuję krótki urlop w połowie czerwca, wybór padł na Chorwację, ale teraz patrzę że od jutra przez dwa tygodnie mają być ulewy i burze. Jakoś to dla mnie mocno zaskakujące, że w takim terminie w takim miejscu słaba pogoda. Orientujecie się jak tam to faktycznie wygląda? pogoda szybko się zmienia czy może faktycznie może lać przez całe dnie? nie wiem czy rezygnować czy nie.
#turystyka #wakacje #loty #chorwacja #podroze #podrozujzwykopem #balkany
  • 17
  • Odpowiedz
@white142 z doświadczenia prognoza pogody w Chorwacji średnio się sprawdza a jak już to 20km dalej jest całkiem inna pogoda. 2 lata temu byłem końcem sierpnia i prognozy były do bani a tak naprawdę to 1dzien był burzowo deszczowy a na drugi dzień wystarczyło przejechać na drugą stronę wyspy by było słońce. W zeszłym roku z Bośni jechaliśmy na wybrzeże Chorwacji i plażowaliśmy a nad górami były ciemne chmury i burze.
  • Odpowiedz
@white142 będzie gorsza pogoda to sobie na wycieczki pojedziesz, na wybrzeżu jak pokazuje deszcz to w praktyce pada godzinę może dwie. Nie patrz na te prognozy.
  • Odpowiedz
@white142 Te wielkie ulewy non stop latem to takie, jak dzisiaj - idzie zajebiście wielka, czarna chmura, grzmi non stop, spadnie mżawka przez 5 minut i koniec. Od drugiej połowy maja trzeba te deszczowe prognozy dzielić przez 10. Przyjeżdżaj i nie marudź.
  • Odpowiedz
@white142 my przekładaliśmy przez ulewy w Chorwacji (front który wywołał powódź 100-lecia we Włoszech i w Chorwacji) 2 razy termin tegorocznej majówki xD w końcu się udało i trafiliśmy w majowe pogodowe okno, ale widzę ze pogoda nadal niestabilna
  • Odpowiedz
  • 0
@white142 jestem od wczoraj w Dalmacji w miejscowosci Podgora. Wczoraj padało, rozpogodziło się dopiero pod wieczór. dzisiaj od rana zachmurzenie całkowite, teraz grzmi i idzie deszcz. Nie zanosi się na poprawę. I tak jest w całej Dalmacji. Normalnie też bym mówił żeby kłaść #!$%@? na prognozy, ale w tym roku dzieje się coś dziwnego. Kwiecień był zimny, maj deszczowy, a czerwiec jak dotąd burzowo deszczowy. Jedyny plus to taki, że woda jest
  • Odpowiedz
  • 1
@hwk1988 w sumie to dzisiaj do 12:30 lało jak w Polsce w listopadzie ale potem przestało i os 15:30 do końca dnia już była lampa i nawet zdążyłem się zjarać no bo przecież po co się będę smarował kremem po 15 xD na jutro już prognoza jest zupełnie inna niż była dzisiaj rano. Prawdopodobnie do końca tygodnia będzie git, a potem się zobaczy. Jednak w Chorwacji jest nadal jak było - prognozy
  • Odpowiedz