Wpis z mikrobloga

423 + 1 = 424

Tytuł: Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewaliście się zadać
Autor: Konrad J. Fijałkowski
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788396558800
Liczba stron: 184
Forma książki: e-book
Zgadzam się z autorem, że książka ta to coś w stylu monologu. Ogólnie, jak na mój gust, trochę za dużo tu szybkiego przeskakiwania po tematach w obrębie rozdziału i dygresji, choć może to być spowodowane specyfiką stylu monologu właśnie. Sam język wygląda jak skierowany do młodszej widowni - w oczy rzuciło mi się wszechobecne słowo "takie" w przypisach i przy tłumaczeniu, co jest czym.
To, czego autorowi nie można odmowić jest stworzenie lektury, która działa jako swoisty katalizator/kickstart w poznawaniu różnych rzeczy poprzez rzucenie haseł, połechtanie ciekawości i zostawienie z odnośnikami pozwalającymi zagłębić się w zagadnienie. Przypomina mi to latanie po Wiki MGS lub Remedyverse, gdzie czytanie jednego wpisu kończyło się otwarciem kolejnych 4 kart i tak 5 razy, skutkiem czego było poświęcenie 3 dni na przeczytanie tego wszystkiego.
Książkę polecam raczej dla osób młodszych - mnogość tematów jest na tyle szeroka, by zainteresować zapewne każdego, a podane źródła dodatkowe znacznie ułatwią zagłębienie się w wybranych zagadnieniach. Poza tym jest napisana bardzo przystępnym językiem.

Dostęp do książki zapewnił autor: @GoNpKNSsz
[Przeczytane szybkim głosem z reklam] Cały wpis jest tworem mojego, tylko i wyłącznie mojego umysłu, nie uświadczyłem gróźb, nie byłem straszony sądem ani pobiciem ze strony autora.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #popularnonaukowe #popularnonaukowabookmeter
Cerber108 - 423 + 1 = 424

Tytuł: Garść odpowiedzi na pytania, których nie spodziewal...

źródło: 1074325-352x500

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach