Wpis z mikrobloga

Dzisiaj obchodzę 10 rocznicę prowadzenia #biznes , mały sklep-serwis ale 10 lat dawało radę. Od covidu było średnio ale ostatni rok to równia pochyła, dochody sięgnęły poziomu etatu w januszexie. Znalazłem pracę, jak dostałem telefon, że mnie przyjęli to 3h trzęsły mi się ręce ze stresu, podekscytowania bo fajna praca i nie sądziłem, że się uda. Kurde 10 lat na swoim, no cóż, czas zacząć coś nowego. Trochę smutna żaba i #zalesie

Musiałem się wyżalić.
Pobierz elemenTH - Dzisiaj obchodzę 10 rocznicę prowadzenia #biznes , mały sklep-serwis ale 1...
źródło: temp_file.png895219700860706610
  • 8
@PfefferWerfer b2b też pracujesz dla kogoś to wolę być na etacie i mieć w poważaniu biurokrację. Nigdy nie byłem rekinem biznesu bo i nie każdy musi być, swoją pracą zarabiałem i przez to co się dzieje wokół przestało się opłacać. Ostatni rok to co chwilka kop w jaja podwyżkami, po wyborach pewnie będzie jeszcze gorzej więc jak tchórz uciekam, mam rodzinę nie stać mnie na taką ruletkę.
b2b też pracujesz dla kogoś to wolę być na etacie i mieć w poważaniu biurokrację


@elemenTH: Jeśli znacznie większe opodatkowanie w zamian za ułudę bezpieczeństwa na etacie cię zadowala to ok.

Ostatni rok to co chwilka kop w jaja podwyżkami, po wyborach pewnie będzie jeszcze gorzej więc jak tchórz uciekam, mam rodzinę nie stać mnie na taką ruletkę.


Na B2B płacisz ryczałt niższy niż podatek dochodowy na zasadach ogólnych, ZUS odprowadzasz
@PfefferWerfer ale są ludzie, którzy takich nie mają a mają fajną pracę więc nie wkładaj każdego do jednego worka bo to ignoranckie podejście. Ty tak masz to się ciesz, ja w chwili obecnej nie będę miał a czy to się zmieni? Nie wiem i nie mówię nie.