Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, czy w następującej sytuacji bank przyzna mi #kredyt2procent?
1. Kupuję działkę budowlaną za gotówkę za 500 tys zł.
2. Do banku (razem z żoną) składam wniosek o kredyt 2% na kwotę 600 tys. zł z wkładem własnym 200 tys w gotówce na budowę domu.
3. Buduję na działce dom za 800 tys zł.

Celowo nie chcę dawać działki jako wkład własny do kredytu bo wtedy suma wartość działki i domu przekroczy kwotę 1 mln zł i z kredytu nie skorzystam. Ktoś orientował się jak skorzystać z #kredyt2procent gdy wiem że suma wartości działki i domu przekroczy 1 mln?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: w projekcie rozporządzenia ten specjalny limit 1mln był tylko kiedy wkładem jest sama dzialka

Jak wkładem było cokolwiek innego niż działka to wtedy były limity 500/600k

A tak wogole za miesiąc może się nagle okazać że w ogóle kredyt 2% nie obejmie budowy domu bo panowie deweloperzy tupali nóżkami
✨️ Autor wpisu (OP): @Catmmando też myślę, że bank udzieliłby mi takiego kredytu. Niestety nie wiem kto oficjalnie mógłby to potwierdzić. Jest jakaś rządowa strona/mail gdzie można zadawać pytania odnośnie #kredyt2procent? A może doradcy kredytowi już się orientują?


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
✨️ Autor wpisu (OP): @marcpol czy masz wiedzę w tym temacie?


@mirko_anonim: Tak, mam :)

W przypadku programu Bezpieczny Kredyt przeznaczonego na budowę domu wkład własny stanowi niezabudowana działa (mogą być na niej rozpoczęte prace budowlane).

Suma kwoty kredytu i wkładu własnego nie może przekroczyć 1 000 000 zł.

Oznacza to, że w przypadku wkładu własnego w postaci działki wycenionej na 500 000 zł maksymalna kwota kredytu to również 500 000
@marcpol: mam pytanie rozwijające kwestie wkładu w postaci działki.

Działka ma wartość 150 000 zł. W trakcie wnioskowania o kredyt formalnie rozpocznę prace budowlane. Zanim przyjdzie rzeczoznawca bankowy wartość wkładu zwiększy się ze 150 000 zł do 210 000 zł.
W takim przypadku bank nie udzieli mi kredytu bk2? Cały czas słyszałem, że wkład własny to maksymalnie 200 000 zł.
W takim przypadku bank nie udzieli mi kredytu bk2? Cały czas słyszałem, że wkład własny to maksymalnie 200 000 zł.


@lukikow: W przypadku budowy domu nie ma tego ograniczenia. Suma kwoty kredytu i wkładu własnego nie może przekroczyć 1 000 000 zł. W opisanym przypadku wartość wkładu własnego należy zadeklarować jako 210 000 zł.

Zwracam też uwagę na jeden aspekt - w przypadku działki wartej więcej niż 200 000 zł i