Wpis z mikrobloga

eh ludzie mnie r-----------o (_ )

dzwoni do mnie jakaś ciotka z jakiejś wsi pod warszawa, która raz w życiu widziałem i wkręca mi żebym jej syna zatrudnił do pracy bo taki wykształcony młody.. a pracy nie umie znaleźć.. a u mnie zarobił by dużo ojro

na nic tłumaczenia jej że nie potrzebuje studenta po geografii czy czymś tam.. bo mam swoich pracowników.. a jak już to przyjmuje ludzi z branży którzy znają się na rzeczy.. z oburzeniem rozłączyła się i zadzwoniła do mojej mamy że cham jestem bo nie chce jej synalka przyjąć..

#zrodzinatotylkonazdjeciu #coolstory #dobryszef
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bslawek: Czyli można :) Może zaproś go na "bezpłatny staż" w końcu dopiero skończył studia ;>

PS Instalacja pozioma jest tańsza ale mniej skuteczna, opłaca się to w ogóle montować w naszym klimacie? Z tego co wiem to poziome bardzo długo się "zwracają"
  • Odpowiedz
@zuyMelon: i szczerze wcale nie żałuje tego i nie wstydzę sie mojego wykształcenia, aczkolwiek smiecham jak słyszę jak ktoś się chwali kim to on nie będzie jak skończy studia.. a później widzę jak pracuje w biedronce na kasie / nie obrażając nikogo.
  • Odpowiedz
@bslawek: Sam poszedłem na studia ale głównie po wiedzę a nie z przeświadczeniem że ukończenie studiów to bycie kimś więcej. Nie wiem co będzie potem ale skoro zacząłem to wypada skończyć.
  • Odpowiedz
Instalacja pozioma jest tańsza ale mniej skuteczna, opłaca się to w ogóle montować w naszym klimacie? Z tego co wiem to poziome bardzo długo się "zwracają"


@zuyMelon: czy ja wiem czy mniej skuteczna, osobiście znam dwie prywatnie osoby które maja.. jedna mieszka na ślasku, druga w okolicach Wielunia (nie ja im to wykonywałem) i są bardzo z tego zadowolone, tym bardziej ze o połowe tańsza w wykonaniu.
  • Odpowiedz
@zuyMelon: a co do zwracania to policz sobie ile kosztuje założenie instalacji c.o. w takim domku powiedzmy 200m2 koszt mniej więcej 20k lekko, i do tego musisz opał itd.. a tu tylko wydajesz jakieś 1000pln rocznie na prąd do pompy ciepła. jeszcze jak weźmiesz budujesz od nowa dom i wrzucisz sobie ogrzewanie podłogowe to masz już całkiem luksus bez żadnych grzejników, suchego powietrza, kurzu, brudnych ścian po sezonie
  • Odpowiedz
@bslawek: Ja posiadam wiedzę czysto teoretyczną więc nie będę się kłócił ;) Wiem, że opłacalność i sens wykonywania instalacji zależy od tego czy instalację dobudowujemy czy startujemy ze wszystkim od zera wraz z budową domu.

edit: Dokładnie tak jak piszesz.
  • Odpowiedz
@zuyMelon: niby tak bo masz stałą temp na tych powiedzmy min 40metrach,ale też trzeba wziaść pod uwage zasolenie wod i konserwacje ale serio żeby ogrzać taki dom jak wcześniej pisałem Ci to wystarcza pozioma.. wiec moim zdaniem i z tego co obserwuje zakładając więcej osób wybiera poziomą
  • Odpowiedz