Wpis z mikrobloga

Jaką magistrale IO?


@KryKry: Po profinecie se pusc :P Na siemensie zrobisz wszystko :P

Nie no - nabijam sie - zboczenie zawodowe :P

Mysle ze kluczowe znaczenie ma to czy dpoiero sie budujesz i kladziesz kable czy chcesz nowe kable dokladac do juz zrobionego domu.

A tak na serio to mam taki chory sen zeby komus zrobic inteligentny dom na S7 i ET200 siemensa z czujnikami pociagnietymi na INI kablach. Iwszystko
  • 0
@gorzki99: dopiero się buduję, największy problem mam z doborem sprzętu - znalazłem boneio, ale nie znalazłem dla niego alternatywy.
Cena ET200 siemensa troche powala ;P
@KryKry: początkowo też chciałem robić przewody ale uznałem że bezprzewodowość da mi większą elastyczność. Czy to poźniejszy upgrade jakiegoś standardu, czy jakieś miejsce o którym nie pomyślałem wczesniej - w tym wypadku i tak trzeba by było dokładać coś bezprzewodowego lub pruć ściany. Oraz multum rozwiązań dostępnych wszędzie.
@KryKry: Podobnie jak @neufrin stawiam na rozwiązania bezprzewodowe - odpada duży wydatek up-front i ryzyko zablokowania się na jednym producencie/technologii. Jedyne co planuję to tylko gdzie będę w stanie przewidzieć doprowadzić zasilanie 12/24V, tak aby w razie czego dodać prosty step-down i zasilić urządzenie bateryjne bezpośrednio.
Cena ET200 siemensa troche powala ;P


@KryKry: To jeszcze nie widziales ceny s7-1500 :PP (chociaz po prawdzie to na 1200 tez mozna cuda robic - wiem bo mam - a to juz przystepna cena. ET200 tez mam :PP)

Jak dopiero sie budujesz to super. Mozna przemyslec i polozyc kabelki bezinwazyjnie. Ale nie oszukujmy sie. Nie ma takiej opcji ze przewidzisz wszystko :P

A jak sie potem okaze ze czegos nie przewidziales
  • 0
@gorzki99: to są urządzenia do zastosowania profesjonalnego, a nie typowego domu. Posiadanie tego w moim domu to przerost formy nad treścią ;). A zarekomendujesz coś do domu?
@KryKry: Niestety. Jedyna inteligencja w mojej chacie polega na 2 "przewtyczkach" Jedna steruje ekspresem do kawy a druga lampa w sypialni :pp Jakos mnie temat nie interesuje bo w mieszkaniu to tak za bardzo pola do manewru nie ma :p
S7 se kupilem do zabawy, pare czujnikow mam itp. Zrobilemse np inteligentne swiatlo w salonie-jak wchodzilem to sie zapalalo, jak siadalem przed tv to gaslo. Jak wstawalem sie wylac to sie