Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci ile waszym zdaniem wysokości powinny mieć wnętrza nowoczesnego domu gdzie pomijamy zupełnie koszty budowy a skupiamy się tylko na tym, żeby wnętrze było jak najprzyjemniejsze do życia?
affairz - #nieruchomosci ile waszym zdaniem wysokości powinny mieć wnętrza nowoczesne...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-06-01T18-45-06.435Z

Pobierz

Optymalna wysokość pomieszczeń

  • 250-260 cm 7.5% (13)
  • 261-280 cm 30.6% (53)
  • 281-300 cm 33.5% (58)
  • 301-320 cm 9.2% (16)
  • 321 i więcej cm 17.3% (30)
  • bez różnicy czy będzie 240 cm, czy np 350 cm 1.7% (3)

Oddanych głosów: 173

  • 14
@affairz: dużo zależy od wzrostu osób, które będą tam mieszkać. W mieszkaniu mam podwieszane sufity na 230 i dla mnie jest git (manlet here)
ale jak przychodzi znajomek co ma ponad 2m wzrostu to narzeka, że klaustrofobiczne pomieszczenia.
Pewnie te 2.6-2.8 góra 3 metry to najoptymalniejsze.
@affairz większość lamp ozdób itp jest robionych tak na 3m. Mieszkałem w kamienicy gdzie miałem 4m wysokości teraz w kurniku gdzie mam 2.60 chyba i jest dupa. 3-3.20 to takie minimum choć salon mógłby mieć 4. Mowa tu o domu a nie mieszkaniu
@affairz nie wyglada źle jeśli są właśnie takie okna jebitne, a powierzchnia pomieszczenia plus jego otwarcie się np na ogród itp nie stwarzają uczucia duszności, braku przestrzeni bo jest właśnie otwarta wiec może tak zostać
@affairz: w domach, gdzie jest więcej niż 3m trudno o wrażenie przytulności (oczywiście nie każdemu na tym zależy) i jakaś dziwna się robi akustyka (u moich znajomych w takim salonie nie słyszę, co mówi do mnie ktoś kto stoi 2-3 metry ode mnie)
Wysokie pomieszczenia to fajnie wyglądają jak powierzchnia jest duża, w starych kamienicach śmieszą klitki po 15m2 a sufity 3,5 metra, wygląda to jak studnia bardziej niż salon.

Inna kwestia, że wysokie sufity o ile robią wrażenie w dużych pomieszczeniach, to nie są przytulne ani praktyczne, choćby ze względu na słabą akustykę. Te 260-280 to dobry kompromis w typowym polskim budownictwie gdzie pomieszczenia nie są przestronne, zwykle salon ~25-35 metrów.
@affairz: Powiem Ci tak: teraz mam wysokie pomieszczenia i nie wyobrażam sobie niższych, ale jak miałam niższe, też źle nie było. 2,50 czy 3 m - to i tak są wciąż wyższe sufity niż w wielkiej płycie. Jak wszystko jest ładnie zaaranżowane i współgra, to nie ma co się czepiać pojedynczego elementu.
@affairz:

Nie wiem jak w domach ale w mieszkaniach celuj zawsze jak najwyżej. Tak optymalnie to bliżej tych 400cm niż 300cm. Takie wysokości stosowano w reprezentacyjnych kamienicach. Efekt "studni" to już ponad 500cm ale takich mieszkań zwyczajnie nie ma poza 2-piętrowymi i niektórymi autentycznymi loftami.

@mookie

w starych kamienicach śmieszą klitki po 15m2 a sufity 3,5 metra, wygląda to jak studnia bardziej niż salon.


Zawsze lepiej 350cm w pomieszczeniu 15m2 niż
@affairz

możesz doprecyzować?


no pewnie, jak w masz salon 25 metrów to sufit powiedzmy nawet tak niski 2,6m będzie wyglądał poprawnie, ale jak masz salon 100 metrów to będzie się wydawało, że sufi o tej samej wysokości jest za niski i wisi tuż nad głową.