Wpis z mikrobloga

  • 138
@hora_guowa: @lord_xenu
Chodzi o dociśnięcię folii do kiszonki w celu jak najefektywniejszego usunięcia powietrza miedzy folią a kiszonką. Powietrze które byłoby pod folią sprawiłoby że kiszonka będzie gnić. Proces zakiszania polega na pozbyciu sie dopływu powietrza do zakiszanego materiału celem nabycia dodatkowych właściwości odżywczych.
To samo byłoby gdyby np. do słoika z kiszonymi ogórkami dostawało się powietrze przez nieszczelny dekielek. Taki przetwór byłby zupełnie niezjadliwy. Dlatego szczelne zamkniecie słoika jest w
  • 124
@hora_guowa: To kwestia indywidualna. Dla jednych lepszą opcją bedzie sprasowanie beli i owinięcie, dla innych kiszenie pryzmowe. Dla mnie lepsza jest pryzma bo z niej kiszonka jest drobniejsza i łatwiej jest wymieszać taką z innymi paszami w celu uzyskania TMR (Total Mixed Ration), czyli mieszanki paszowej dla bydła mlecznego. Robi się taką w celu utrzymania żwacza krowy w jednostajnym trybie przyjmowania substancji odżywczych. Temat rzeka;)
@ROLAZ no wlasnie widze ale wiedze masz. Ja bylem w szwecji u rolinika mial kilka hal z bykami od malutkich po takie wielkie okazy na rzez a my mu silosa na zborze skladalismy. Dodal bym zdjecie ale #!$%@? wykop na apce nie dziala dobrze xd
@lord_xenu: a swoją drogą, to mój zaprzyjaźniony wulkanizator (xD) bierze te opony ode mnie i sprzedaje na wsi rolnikom właśnie. Te mniej zajeżdżone pewnie sprzedaje sobie normalnie za dobry hajs, ale z mojej opony z motka to zostaje co najwyzej slick na ścigacza xD