Wpis z mikrobloga

Witam was serdecznie,
Mieszkam na wsi i możliwości w znalezieniu pracy w swoim zawodzie są wątłe, dlatego chciałabym przebranżowić się i zacząć przygodę z fotografią. Od zawsze ciągnęło mnie do robienia zdjęć, fotografii, ale nie mam pojęcia od czego zacząć, żeby zdobyć podstawowe informacje dot. aparatów czy obiektywów, chciałabym się tego nauczyć. Czy ktoś z was mógłby mnie pokierować jak zacząć od zera?
Jakieś kursy dla początkujących, książki? Z jakich programów powinnam się nauczyć korzystać.
Do tej pory robiłam zdjęcia tylko telefonem. Jednak chciałabym zająć się tematem poważniej.
W internecie jest wiele stron z informacjami na temat fotografii, jednak ciężko mi jest samej wywnioskować co będzie najlepsze na start. Wiele osób pisze: "kup aparat i próbuj robić zdjęcia". Dla mnie jako osobie, która nie ma zielonego pojęcia o mechanice aparatu ciężko jest wybrać aparat.
Co na start polecacie? #fotografia
  • 3
@tarkan: kilka pojęć do googlowania i zrozumienia:
Czas naświetlenia
Przysłona
Długość obiektywu
Oraz być może ISO
Spróbuj zrozumieć jakie korelacje zachodzą pomiędzy powyższymi.

Kompozycja, jak budować dobry kadr
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_podzia%C5%82

Spróbuj odnaleźć go w dobrych pracach innych.

Poczytaj o „idealnych” paletach barw.

Piękne kadry znajdziesz w filmach Wesa Andersona. (Grand budapest hotel) Tak to film, ale składa się z wielu zdjęć

Jakim rodzajem fotografii chcesz się zająć?

Masz już jakiś aparaty?

EDIT:
@tarkan Z fotografii jest ciężko wyżyć jeśli nie masz dobrego poziomu warsztatu. Więc raczej podejdź do tego jako do zainteresowania, a nie jak do zawodu.
Jak chcesz dobry kurs kupić - projektfotografia. Zdecydowanie najlepsza pozycja na polskim rynku. Sprzęt ma mniejsze znaczenie.
@tarkan: Oczywiście, że na początku to czarna magia.
Ja polecam swoją drogę, czyli YT i popularne kanały, hasła takie jak nauka fotografii etc. z czasem sama będziesz wiedziała, czego szukać dalej. Na temat wyboru aparatu też jest mnóstwo filmów, najpierw pooglądaj, później kupuj.
Do już poleconych kanałów, ja bym jeszcze dorzucił od siebie:Marek Waśkiel, Patrik HelioszHeliosz. Marek Siwko z "Niezłych Aparatów", ma też drugi kanał: " Niezłe aparaty podcast" gdzie zaprasza