Wpis z mikrobloga

@Gustav88: To duże uproszczenie, ceny nominalnie poszły w górę, więc musiałby w tym czasie odłożyć więcej na wkład własny, a zdolność kredytowa też nie rośnie w sposób liniowy. Pewnie kupił by większe, ale nie o 13% bo tylko różnica od dnia podwyżki do dnia zakupu przełożyła by się na zwiększenie możliwości zakupowych.

Załóżmy, że ktoś miał 100k wkładu i chciał kupić 50m2 po 10k. Co miesiąc odkładał 2k na wkład własny.
@samolubnygen: To zalezy jakie mieszkanie cię interesuje. W raporcie NBP na wtórnym w Wawie ceny nominalnie spadły. Jeżeli interesuje mnie mieszkanie na wtórnym to po roku zakładając podwyżkę, a przeciętny wzrost pensji był mniejszy niż inflacja, ale był to stać mnie na większe mieszkanie. Mam odłożone więcej wkładu to raz, nominalnie jest minimalny spadek. W przypadku rynku pierwotnego jest inaczej.
I nie bronię narracji spadkowiczów, sama jestem kredyciarzem, ale gdy są
@Fiodooor: Po tych 5 latach WŁAŚCICIEL zapłaci 202 tys odsetek i 22.5 tys kapitału XDD WŁASNOŚĆ co prawda tylko 4.5% kapitału spłacone, ale co swoje to swoje, gwoździa można wbić i własną pralkę wsadzić. Dobrze być na swoim XD
Przykładowa rata:
1 Rata:
3541zł odsetki
302zł kapitał
60 rata:
3385 odsetki
459 kapitał
Ale trzeba patrzeć długoterminowo, dalekosiężnie, jak ORZEŁ - w końcu za 10 lat spłacimy 404 360,82 zł ODSETEK
@BurzaGrzybStrusJaja: dlaczego przez 5 lat? póki co okres podwyzszonych stóp procentowych to mniej wiecej rok. niech bedzie ze do 3 lat, to i tak ogromna roznica w skali 30 lat zaciagania kredytu + przez ten czas wlasnie jest tak jak piszesz, jestes na swoim XD a nie placisz landlordowi, szczegolnie w czasach gdzie wynajem #!$%@? do góry jak nie wiem co :D

dodatkowo zapominasz o jednym, po 5 latach mozna tą
za to miesięcznie płacę 4k odsetek do banku i 200zł kapitału, ale mam swoje rozumiesz? WARTO! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BurzaGrzybStrusJaja: xD Ja przy kredycie na 580k miałem mieć ratę 3k na stałych. Te 4k odsetek to musieli mieć ludzie, którzy brali kredyt w najgorszym możliwym czasie.