Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki co byście zrobili? Jestem jeszcze dość młodym gościem, nie mam kredytów, żadnych zobowiązań. Stoję przed wyborem zakupu auta. Mogę spełnić marzenie i kupić auto o wartości ~150k z 2016 r. albo jakiegoś volkswagena czy inną kie z 2022/23, które nie będą sprawiały mi większej przyjemności z jazdy a będą tylko zwykłym środkiem transportu.
#motoryzacja
#samochody



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co robić?

  • Marzenie 65.8% (48)
  • Rozsądek 34.2% (25)

Oddanych głosów: 73

  • 7
@mirko_anonim: ja bym chciał sobie z takich zamarzeń kupić giulie, albo infiniti q50... Ewentualnie jakiegoś Arteona, albo chociaż Audi A5. Ale chłopa chyba stać tylko na jakąś biedainsignie 1.5T albo Astre. No ewentualnie zostaje jakiś Golf GTI 7 i zagazować dziada xD
@mirko_anonim: Kupno starszego auta jest nawet rozsądniejsze bo deprecjacja wartości dotknie go w mniejszym stopniu. Nowe auto niskiej klasy opłaca się brać chyba tylko w przypadku najmu długoterminowego aby się niczym nie martwić, a tak to jest to bardziej fanaberia. Jeśli to naprawdę wyjątkowe auto to bierz, ale 2016 to już dość leciwy samochód. Po zakończeniu jego finansowania będzie już przynajmniej 10 latkiem. Najrozsądniejszym wyborem będzie poszukanie czegoś chociaż 2-3 lata