Wpis z mikrobloga

#lysienie #finasteryd #zakola #minoxidil

Jestem juz jakis czas na finie, widze jakis tam niewielki progres, a co najwazniejsze - sytuacja na glowie sie ustabilizowala. Czytalem, ze dobre efekty daje minox 5mg w tabletkach (wersja topical niestety tylko wysusza i podraznia moja skore, wiec nie bawilem sie zbyt dlugo, bo uznalem ze nie ma sensu). Problem polega na tym, ze w Polsce praktycznie nie do ogarniecia. Czy komus z Was sie udalo? Moze mialby ktos namiar na jakiegos dermatologa, ktory prowadzi konsultacje online i przepisze po zapoznaniu sie z moja sytuacja?

Pozdrawiam :)
  • 21
@Matttheo777: W polsce da się ogarnąć minoxa doustnie, jednak jest to cholernie droga zabawa. Po pierwsze mało który lekarz ci to przepisze, więc najpierw nachodzisz się po prywatnych dermatologach, aż w końcu jakiś ci łaskawie przepisze recepte na lek "recepturowy" a po drugie to leki recepturowe są absurdalnie drogie i też w mało której aptece ci takowe są w stanie zrobić. Legalne zdobycie oralnego minoxa wydaje się być droższa niż po
@maxiek: Podobno z apteki, ktorej namiary daje BHR zapas oral minoxa 5mg na 3 miechy to koszt jakies 40 - 50 EUR, wiec daloby sie przezyc. Tylko kwestia ogarniecia tej recepty, tak jak piszesz nachodze sie po dermatologach, strace czas i hajs bez gwarancji sukcesu tak naprawde. Z tego co czytalem na forum pokonajlysienie to raczej dermatolodzy w Polsce slabo ogarniaja temat lysienia typu meskiego.

Co do stosowania topical minoxa doustnie,
@Matttheo777: Mam na kartce zaznaczone 2,5mg ale jest też opcja 5mg. Więc pewnie jest taka możliwość. Co do dostępności... lekarz powiedział, że jak wyjdę z kliniki to na przeciw jest apteka, gdzie tego minoxa dostanę od ręki. Cena 100-110 zł, ale nie pamiętam na ile starczy, jeszcze nie kupowałem.
@Matttheo777: jestem na ducie i minoxie od ponad roku no i ciężko mi ocenić bo chyba jestem non responderem albo bardzo słabo na mnie działa bo teoretycznie to na takim combo powienienem zahamować całkowicie a zahamowałem trochę, co do odrostu no to jakiś tam jest, ale nie jestem dobrym przykładem bo jestem jakąś abominacją na którą te leki za bardzo nie działają ( słynne wątpliwie zaszczytne grono 5% non-responderow XD). Uboków
@benkenobi1111: szczerze to 50zł za jakikolwiek lek recepturowy (bo co by nie mówić minox oralny to przypadek specjalny, gdyż tabletki z oficjalnej dystrybucji są w polsce zakazane z minoxem) to totalny steal na skalę kraju
@Matttheo777: bo teraz prawo się zmieniło mają 2.5mg 5mg 10mg w kapsułkach i trzeba składać zamówienia drogą e-mail. Napisz do nich wiadomość jaki produkt chcess i wysyłają ci albo paylinka albo przelew robisz.