Wpis z mikrobloga

Czyli chcecie mi powiedzieć, że USA i partnerzy z zachodu stanowczo mówili że nie dostarczą Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu (300km~) żeby Rosja mogła przywieść swoje sprzęty i żołnierzy w te okolice, a następnie jednak USA i Zachód zmienił zdanie, i właśnie od dwóch tygodni wszystko co zostało zwiezione jest czyszczone przez Ukrainę rakietami dalekiego zasięgu które to nie potrafią być zestrzelone przez super Rosyjskie systemy przeciwlotnicze? xD

My sobie możemy gadać, a w NATO to jednak profeska i według planu.

#wojna #rosja #ukraina
  • 27
  • Odpowiedz
@RafDan: wujek Joe to taki śmieszek jest, najpierw udawał że boi się o Ukrainę, że wojska SZU nie mają szans więc proponował "podwózkę" Zełeńskiemu.
A jak już kacapy zwieźli całą broń konwencjonalną pod granicę NATO to przypadkiem wszystkie składy amunicji i paliw im płoną jak wysypiska śmieci w małych polskich gminach( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RafDan: Raczej nie było takiej logiki ale patrząc jakie środki Rosjanie musieli zaangażować do rozproszenia logistyki po dostawie Himarsów, to dostawa rakiet o zasięgu 300km może dużo namieszać. Jaja to będą jak te stormshadowy zaparkują na moście Kerczeńskim
  • Odpowiedz
@RafDan: cóż USA to mądre głowy i grają w gierkę kacapów:

Rakiety? Jakie rakiety???!1 Żadnych nie dajemy!!!!111 NIE POZWALAMY ICH UŻYWAĆ W GŁĄ AGRESYWNEJ KACAPII< KTORA ZABIJA CYWILII, GWAŁCI DZIECI I TORTURUJE OBYWATELI UA1111!!!!

Natomiast UK ma #!$%@? z kapacapami i jadą na grubo i dzis byla artykuł, że nie mają ządnych przeciwskazań do atakowania zaplecza kacapii, ktore jest przygotowywane do ataku na UA.
  • Odpowiedz
@RafDan: amerykanie już mają trochę dość tego konfliktu z tego względu, że poosiągali swoje cele strategiczne i teraz chcą szybkiego zakończenia konfliktu, a szybkie zakończenie oznacza najpewniej danie Ukrainie wszystkich fajnych zabawek by szybko uprzątnąć odpady ze swojego państwa, tak żeby Chińczycy się nie zdążyli pojawić jako gołąbki pokoju.
  • Odpowiedz
  • 0
że poosiągali swoje cele strategiczne


@MatPL1122: Czyli jakie? Bo Rosja nadal może zająć Ukrainę jeżeli zachód przestanie ich dozbrajać i wspierać a to będzie oznaczało porażkę USA.
  • Odpowiedz
@RafDan: Osłabienie Rosji na tyle żeby nie stanowiła realnego zagrożenia dla NATO, a jednocześnie nie #!$%@? jej na tyle żeby było to jakimś chaotycznym kotłem lub żeby jeszcze miała jakąś moc negocjacyjną z Chinami tak, żeby nie wpaść w ręce Chin w 100% bo i to nie opłaca się USA. I nic tu nie będzie oznaczało porażki USA bo Ukraina nie jest w NATO i każdy oceniający to co się dzieje
  • Odpowiedz
  • 0
@MatPL1122: Czyli według Ciebie Rosja zdobywa więcej terytorium i to jest sukces USA, która może kończyć. Zostawie to bez komentarza, faktycznie nie wiedziałem że jesteś ekspertem "który wie jak oceniać". Masz może jakieś publikacje?
  • Odpowiedz
@RafDan: w amerykańskim interesie jest osłabienie rosji i to już im się udało, teraz na rękę im jest skończyć tę wojnę, zanim przybędą tu Chiny ze swoimi gwarancjami pokoju czy inną tego typu ofertą bo przez to będą kształtowali politykę w Europie co jest nie na rękę Amerykanom, a np. Francja była by jak najbardziej za co byłoby też nie na rękę nam. Dla mocarstw strategicznie utracone przez Ukrainę tereny nie
  • Odpowiedz
  • 0
@MatPL1122: No właśnie, nie kończą, bo cele strategiczne nie zostały osiągnięte. Tyle w temacie.

Rosja jest gówno a nie osłabiona, gdyby teraz zakonczyli i znieśli sankcje to Rosja sobie to wszystko odbuduje i wróci z podwójną siłą. Do tego mają więcej terenów niż przed wojną. Gadania że jakieś cele zachodu zostały osiągnięte to absurd, jedyny cel to mógł być taki że całkowicie Ukraina nie upadła.
  • Odpowiedz
@RafDan: no ale twoje gadanie to właśnie takie gadanie bez potwierdzenia w realiach i co to znaczy cele zachodu, bo inne cele to ma USA inne Francja inne Polska inne Niemcy itd. a ja się odnoszę do USA
Znajdź coś co by potwierdzało twoje gadanie bo na razie to właśnie to co piszesz jest absurdem, bez potwierdzenia w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
  • 0
no ale twoje gadanie to właśnie takie gadanie bez potwierdzenia w realiach i


@MatPL1122: No dokładnie jak Twoje.

Znajdź coś co by potwierdzało twoje gadanie bo na razie to właśnie to co piszesz jest absurdem, bez potwierdzenia w rzeczywistości.


Jak ja mam coś "potwierdzać" to Ty mi najpierw potwierdź że USA osiągnęła swoje cele z Rosją i się wycofuje z konfliktu.
  • Odpowiedz
No dokładnie jak Twoje.


@RafDan: no ja Ci wstawiłem dość konkretny i obszerny artykuł na ten temat z Foreign Affairs, w Polskim poletku ciągle o tym mówią chociażby w znanym i lubianym ( ͡° ͜ʖ ͡°) strategy & future i innych thinktankach
  • Odpowiedz
i się wycofują


@RafDan: no że się wycofują tak jak ty to teraz ujmujesz to nigdzie, ale to że im już jest na rękę teraz wszystkimi środkami skończyć tę wojnę tak jak pisałem wcześniej to tak, polecam przeczytać cały artykuł, którego nawet nie musisz szukać bo Ci go położyłem ładnie na tacy...
  • Odpowiedz
  • 0
@MatPL1122: Napisałeś że osiągneli cele, po czym nie potrafisz tego udowodnić w żaden sposób, zarzucając mi to samo xD Nie będę czytał żadnego artykułu, skoro go przeczytałeś to wiesz gdzie jest fragment że osiągneli swoje strategiczne cele. Zacytowałeś fragment który nic nie pisze ani o tym ze się wycofują ani że osiągneli cele.

Krótka piłka - podajesz cytaty wraz ze źródłem gdzie:

A) USA mówi że osiągneła cele
B) USA mówi
  • Odpowiedz